Привабливий інвестиційний клімат = взаємодія влади і бізнесу

Сьогодні в Україні на сторінках інформаційних видань склалася дивна ситуація: ЗМІ ігнорують і нівелюють реальні позитивні зміни чи досягнення, натомість пересічні події, подають так, ніби сталося щось надзвичайне.

Візьмемо для прикладу низку статей з гучними заголовками «Херсонский филиал АМПУ отчаянно давит на «Нибулон», «Суд защитил «НИБУЛОН» от необоснованных платежей Херсонскому филиалу АМПУ», «НИБУЛОН» объяснил Херсонскому АМПУ, как жить по закону», «АМПУ продолжает чудить, но николаевский «Нибулон» уверенно ставит их в стойло», «Нибулон» опять прижал херсонскую Администрацию морских портов (джерело – сайт «Верховенство права»), опубліковані у грудні 2018 – січні 2019 року.

На жаль, як це останнім часом відбувається, жодних коментарів у компанії «НІБУЛОН», як учасника процесу, ЗМІ не взяли, тож ми змушені роз’яснити цю ситуацію, адже  вільна інтерпретація подій представниками ЗМІ не відповідає офіційній позиції нашої компанії.

Річ у тім, що ще за часів попередньої влади чиновники намагалися зробити все, щоб наша компанія, яка має найсучасніший в Україні вантажний флот, припинила інвестувати, у т. ч. і в будівництво суден, а натомість користувалася послугами лише наближених до них сторонніх організацій. З цією метою створювалися різні перепони. Інколи складалися абсурдні ситуації, коли за один прохід нібулонівського судна в межах акваторії одного порту нам нараховувався портовий збір у кількості 4 ставок, що вдвічі перевищує кількість ставок, нарахованих судну під іноземним прапором. Нам, вітчизняному перевізнику, виставляли рахунки в подвійному розмірі залежно від того, які вказівки надходили від Міністерства інфраструктури. І такі необґрунтовані рахунки по Миколаївському морському порту виставляли більше року. Також виставлялись рахунки за послуги, які навіть не надавалися. Так, наприклад, вимагалась додаткова оплата за водний простір акваторії понад оплачений судном державний портовий збір (корабельний збір) під виглядом передачі води в оренду (користування) при здійсненні судном вантажних операцій. Херсонська філія ДП «АМПУ» в минулі роки виставила більше 1000 рахунків за послуги, які насправді портом не надавалися, і заявок на їх надання наша компанія теж  не надавала, оскільки в цьому порту взагалі не здійснює вантажних операцій. Ми вимушені були звернутися до суду за захистом інтересів компанії.

На відміну від попереднього, нинішнє керівництво ДП «АМПУ» та його Херсонської філії дійсно ставиться до бізнесу як до партнера і відстоює інтереси українських компаній, а не захищає схеми попереднього керівництва. Тож, оцінивши ситуацію, що склалася, очільник державного підприємства Райвіс Вецкаганс  і генеральний директор компанії «НІБУЛОН» сіли за стіл перемовин і підписали мирову угоду. Це допоможе заощадити як бюджетні кошти на судові процеси, так і вивільнити фахівців юридичних служб обох компаній від затяжного судового процесу. 

Зі свого боку ми висловили готовність компенсувати всі судові витрати, щоб виключити можливі маніпуляції або претензії тих чи інших зацікавлених осіб чи організацій  з приводу нібито завданих збитків державі.

Ми також вдячні нинішньому керівництву ДП «АМПУ» за розумні починання і конкретні рішення, дійсно спрямовані на розбудову цивілізованих відносин між державою та приватним бізнесом. Адже всі ці заходи сприятимуть зменшенню корупційних зв’язків і навантаження на бізнес, а значить,  підуть тільки на користь інвестиційній привабливості України.

Ми повторно наголошуємо, що поширена сайтом «Верховенство права» інформація не відповідає позиції нашої компанії. Ми вдячні державним органам і керівникам, які роблять реальні кроки для посилення української економіки та подолання таких корупційних пережитків.

Наша компанія звертається до засобів масової інформації з проханням не шукати #зраду там, де її немає, і сенсації в надуманому негативі, а більше звертати увагу на позитивні тенденції в економіці та взаємовідносинах держави і бізнесу. Адже і без таких кроків не буде реального покращення і сприятливих змін у нашій країні.

© 2021 ТОВ СП НІБУЛОН