Про важливі перемоги та нові обрії компанії «НІБУЛОН»

2021 рік, який став ювілейним тридцятим роком для «НІБУЛОНа», у багатотомній історії успіху компанії назавжди позначений славними рекордами, черговими досягненнями, здобутками та відкриттям нових горизонтів. В умовах світової коронавірусної кризи усі досягнуті результати є прямим свідченням того, що компанія має неабиякий потенціал, а її діяльність є стійкою навіть у надскладні часи.

Увесь рік компанія «НІБУЛОН» системно та наполегливо працювала, й робила це не просто безпечно, але й результативно. Вже вкотре ми надихали Україну новими рекордами у водних вантажних перевезеннях, досягненнями у суднобудуванні, агровиробництві, відкриттям нових торговельних зв’язків з іншими країнами світу, відмінною роботою нашого найсучаснішого українського флоту та підтримкою медичної галузі у боротьбі з COVID-19.

Ми невтомно та наполегливо розвиваємо економіку нашої країни, продовжуємо впевнений рух вперед до визнання України як морської держави, і сьогодні, у переддень Нового року й нових можливостей для компанії, за доброю традицією разом із вами згадуємо основні досягнення та події 2021-го – непростого і насиченого року.


Нове життя для Дніпра та Південного Бугу

Цього року судноплавна компанія «НІБУЛОН» перетнула позначку у 25 млн тонн вантажів транспортованих українськими річками за роки роботи і розвантажила українські дороги на більше 1 мільйона вантажівок. Це реальні та вражаючі результати втілення масштабного інвестиційного проєкту компанії з відродження Дніпра та Південного Бугу як транспортних артерій.

Щороку в компанії роблять усе, щоб потенціал українських річок зростав. Так, у березні «НІБУЛОН» першим відкрив судноплавство на Дніпрі у новому навігаційному сезоні 2021.

А за результатами 2020/21 маркетингового року компанією встановлено новий рекорд у транспортуванні вантажів внутрішніми водними шляхами – близько 4,3 млн тонн різноманітної продукції: зерно, метал, вугілля, будівельні матеріали, херсонські кавуни, а також великогабаритні вантажі.

Нова ціль – 5 млн тонн на рік, а для її досягнення «НІБУЛОН» уже розширив власні логістичні можливості та перевершив попередні досягнення.

Лідер рейдової перевалки

Завдяки відмінній роботі найсучаснішого флоту компанії, який сьогодні налічує 80 суден різного класу та призначення, «НІБУЛОН» став кращим у країні з перевалки зерна на зовнішньому рейді Миколаївського морського порту із показником 3,48 млн тонн сільгосппродукції за рік.

А також цього року відразу два потужних самохідних плавкрана компанії відзначили свої високі результати роботи – флагман флотилії NIBULON MAX усього за 2 роки роботи перевантажив 5 млн тонн продукції, а «Святий Миколай» досягнув позначки у 10 млн тонн відвантаженої продукції за 8 років.

Флот компанії постійно підсилюється, і уже сьогодні можливості з перевалки виключно на рейді становлять 6 млн тонн на рік, що вже перевершує потужності нашого морського перевантажувального термінала в Миколаєві. І досягнення року, що минає, дають нам усі підстави очікувати нових рекордів.

Новий рівень суднобудування

В останні дні листопада ТОВ «Суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» та французька компанія ОСЕА урочисто підписали договір щодо будівництва 5-ти швидкісних патрульних прикордонних катерів типу OCEA FPB 98 MKI у рамках реалізації урядового проєкту щодо посилення системи морської безпеки та охорони кордону України. І тут не потрібні зайві слова, адже ця подія без перебільшення є важливим та серйозним етапом для розвитку верфі та убезпечення кордонів нашої країни. Надзвичайно приємно, що компанія ОСЕА самостійно обрала ТОВ «ССЗ «НІБУЛОН» як єдиного відповідного з точки зору досвіду і технологій підрядника для локалізації виробництва катерів в Україні. Такий вибір зроблено з огляду на сучасні потужності заводу, професіоналізм та високу якість роботи, які підприємство демонструє протягом багатьох років у суднобудуванні.

Щороку ТОВ «Суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» виходить на нові рівні майстерності, будуючи все більші й складніші суднобудівні замовлення, розширяє власні можливості та опановує нові технології роботи. Цього року верф успішно підтвердила сертифікацію своєї діяльності за міжнародними стандартами, а також збудувала 100-метрові судна нового модернізованого проєкту В5000М.

Надійний постачальник сучасного флоту для українських компаній

Ще одна насправді знакова для усього національного суднобудування і судноплавства подія – «НІБУЛОН» реалізував портовому оператору «Аскет Шиппінг» два несамохідних судна проєкту NBL-90 у рамках програми фінансування, організованої спільно з партнером лізинговою компанією «ОТП Лізинг». Це стало важливим прецедентом для нашого ринку, коли українська компанія реалізує власні судна сучасного проєкту збудовані з українського металу українськими суднобудівниками для подальшого розвитку судноплавства іншими українськими підприємствами.

Таким чином кількість наших послідовників зростає, а це означає, що скоро на річках буде більше сучасного українського екологічно ощадного флоту, а не старих (давно списаних в інших країнах) суден, які завдають значної шкоди довкіллю та здоров’ю людей. Цей крок відкриває нові можливості для українських компаній в організації успішної ефективної логістики. Ще більше вантажів переорієнтовуватимуться саме на водні шляхи, а економіка країни міцнішатиме.

Відкриття нових горизонтів експорту

«НІБУЛОН» – лідер серед експортерів сільськогосподарської продукції з України протягом багатьох років, якому належить одна із ключових ролей у забезпеченні світової продовольчої безпеки. Ми експортуємо свою продукцію у понад 75 країн світу та продовжуємо налагоджувати нові торговельні зв’язки. Цього року завдяки ефективній роботі фахівців на нашій експортній мапі з’явилася Болгарія, куди вперше в історії компанія відвантажила продукцію – партію насіння соняшника. Також уперше в Україні відвантажено високоякісну пшеницю для Саудівської Аравії. Розпочав «НІБУЛОН» й співпрацю щодо відвантаження ріпака з Великобританією.

За 2020/21 маркетинговий рік «НІБУЛОН» експортував 4,6 млн тонн українського збіжжя, що робить останні п’ять років діяльності кращими для компанії.

Відродження пасажирського потенціалу українських річок

Попри чималий попит на пасажирський водний транспорт сьогодні в Україні на регулярних рейсах працює усього 4 судна на підводних крилах – і це судна «НІБУЛОНівського» флоту. За роки реалізації нашого проєкту цей вид перевезень став насправді улюбленим серед українців, і цього року компанія успішно провела уже п’ятий сезон водних пасажирських перевезень.

Усього у 2021-му більше 22 тис. пасажирів скористалися нашими популярними «ракетами». Ми здійснили понад 700 рейсів за маршрутами Нова Каховка – Херсон – Гола Пристань, Миколаїв – Кінбурнська коса – Очаків, Миколаїв – с. Ковалівка. А загалом компанія перевезла більше 120 тис. пасажирів.

Пів мільйона залізницею

«НІБУЛОН» здійснив справжню революцію в логістиці. Для того щоб зберегти українські дороги, компанія робить усе, щоб українським аграріям не доводилося возити свої вантажі через країну. Наші підприємства розташовані у більшості областей України, усі вантажі з яких доставляються до Миколаєва водним транспортом. А у тих місцях, де немає змоги використовувати флот, компанія «переносить» вантажі на залізницю. І уже цього року сучасний вагонний парк компанії вкотре довів власну ефективність, транспортувавши пів мільйона тонн збіжжя за неповних два роки, що замінило роботу більше 21 тис. вантажівок.

Інвестиції в майбутнє

Окрім іншого, компанія небайдужа й до освіти в Україні і на її розвиток направляє значні ресурси та інвестиції. На початку грудня «НІБУЛОН», як багаторічний лідер агропромислового комплексу країни, підписав договір про впровадження дуальної форми освіти з Уманським національним університетом садівництва. Тепер студентство матиме унікальну змогу пройти практичне навчання на сучасних та потужних підприємствах компанії під керівництвом найкращих фахівців галузі. Подібний досвід співпраці значно підвищить якість української освіти, підготує фахівців нового формату для аграрно-промислового комплексу та підвищить конкурентоздатність нашої молоді в умовах глобалізації.

Агрорекорди

Аграрний «НІБУЛОН» продовжує демонструвати стабільно високий рівень виробництва – 334 тис. тонн валового збору сільгосппродукції. Головними результатами сезону 2021 стали рекордна врожайність озимої групи культур – 46,2 ц/га та найкращий валовий збір соняшника – 51,1 тис. тонн. Також врожай компанії завжди високої якості: 95 % зібраної пшениці становлять продовольчі партії.

На захисті життя і здоров’я

Пандемія не відступає, а тому цього року «НІБУЛОН» продовжив реалізацію власного масштабного комплексного проєкту щодо боротьби з поширенням коронавірусної інфекції, який оперативно розгорнув ще у 2020-му, коли Україну тільки «накривало» COVID-19. Після створення умов для діагностування вірусу, допомоги лікарням Миколаївщини, які рятують усіх мешканців – жителів області та міста, дорослих та дітей, черговий життєво важливий проєкт компанія реалізувала у КНП Миколаївської міської ради «Міська лікарня №1» для хворих, які мають патології та/або хронічні супутні хвороби (вартість – майже 20 млн гривень). У результаті допомоги в лікарні створено сучасне обладнане усім необхідним відділення для таких пацієнтів, де лікарі у гідних європейських умовах щодень рятують людські життя.

Іще цього року, потурбувавшись про свій колектив, у компанії запрацював оновлений ліцензований медичний центр, у якому наші працівники, члени їх родин та партнери компанії у будь-який час можуть отримати, окрім професійної консультації, діагностики, лікувальних маніпуляцій, долікарської допомоги, профілактику й лікування гострих та хронічних захворювань, зокрема й від наслідків коронавірусної хвороби, на сучасних та потужних апаратах у кабінетах електросвітлолікування і ультрависокочастотної терапії.

Велика повага сповнювала нас цього року, коли наш генеральний директор Олексій Вадатурський отримав перемогу у «Спецпроєкті «Герої року» за значний внесок в охорону здоров’я міської громади Миколаєва в період подолання пандемії коронавірусу. Як зазначив наш лідер, усе це зроблено від душі, від серця, від імені компанії, усе зроблено для того, щоб миколаївці та всі українці були здоровими. А це і є найголовнішим.

Ми, як соціально відповідальний роботодавець, пишаємось тим, що у непростий час у нашій компанії збережені робочі місця та заробітна плата працівників, їх добробут і здоров’я. Наша компанія продовжує реалізовувати свою інвестиційну програму, дотримуючись усіх заходів для запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

Іще один рік добігає кінця, але не наші досягнення та важливі перемоги, які уже назавжди змінили нас та всю Україну на краще, стали значущою інвестицією у безхмарне майбутнє. Ми вдячні усім нашим друзям і партнерам за ще один цікавий та плідний рік роботи, завдяки якому усі стали сильнішими й загартованішими. Ми готові до нових випробувань та нових перемог, а разом із цим і до системної та наполегливої праці на благо нашої країни.

Отож уперед за незвіданим у Новий 2022 рік!

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.