Рекорди 2018: найуспішніший рік в історії судноплавної компанії «НІБУЛОН»

За підсумками минулого року, 2018 рік став найуспішнішим в історії судноплавної компанії «НІБУЛОН».

У 2018 разом із успішною реалізацією інвестиційних проектів з розбудови мережі перевантажувальних терміналів, а також відродженням суднобудівної галузі «НІБУЛОН» продовжив активно розвивати судноплавство на внутрішніх водних шляхах України,  все більше переорієнтовуючи свої вантажні потоки на воду та зменшуючи таким чином завантаженість автомобільних шляхів.  У результаті, за підсумками минулого року, 2018 рік став найуспішнішим в історії судноплавної компанії «НІБУЛОН».

Так, за минулий календарний рік від початку навігації судноплавна компанія ТОВ СП «НІБУЛОН» виконала 660 рейсів, транспортувавши внутрішніми водними шляхами понад 2,8 млн тонн, що перевищує показник попереднього року на 24 %. Зокрема Дніпром було перевезено понад 1,9 млн тонн вантажів та близько 600 тис. тонн Південним Бугом, що відповідно на 24 та 37 % більше, аніж у 2017 році, 300 тис. тонн – надання послуг та перевезення по БДЛК на зовнішній рейд.

Абсолютно рекордним за час діяльності судноплавної компанії у 2018 році виявився також обсяг вантажу, перевезеного Дніпром у грудні – майже 200 тис. тонн.

Усього судноплавна компанія обробила в минулому році 105 суден, завантаживши на зовнішньому рейді повністю з нуля (без попереднього заходу в порт) близько 30 великотоннажних  суден.

За словами заступника директора судноплавної компанії Тарановського О. В., досягти таких високих результатів діяльності вдалося завдяки формуванню ефективніших барже-буксирних складів, максимальному використанню вантажомісткості несамохідних суден залежно від наявних рівнів води на річках, збільшенню чисельності флоту компанії та удосконаленню суднобудівних проектів, що будуються на власному суднобудівному заводі, зокрема будівництво суден з більшою вантажомісткістю та потужніших буксирів. Так, суттєвим поповненням для судноплавної компанії «НІБУЛОН» стали два несамохідні стометрові судна вантажомісткістю по 5000 тонн  (пр. В5000) та два багатоцільові буксири потужність 3500 к. с. (пр. Т3500), що були спущені та введені в експлуатацію у 2018 році.

Окрім того, виконання днопоглиблювальних робіт на Південному Бузі, черговий етап яких завершився 4 квітня 2018 року, дало змогу компанії  завантажувати до повної вантажомісткості несамохідні судна проекту В2000, що були спеціально збудовані для використання на  цій річці, і таким чином скоротити кількість виконуваних барже-рейсів та витрати на транспортування. Це, у свою чергу, сприяє вивільненню буксирів і несамохідних суден компанії для виконання інших рейсів.

Варто зазначити, що 2018 рік ознаменувався для судноплавної компанії «НІБУЛОН» не лише істотним збільшенням обсягів перевезень, а й збільшенням номенклатури вантажів. Зокрема на сьогодні підприємство, крім зерна, займається перевезенням херсонських кавунів та диньметалубудівельних матеріалів (піску, паль тощо), вугілля. А у листопаді флот компанії освоїв перевезення великогабаритних вантажів, а саме печі для випалу залізорудних порід, транспортованої від причалу Херсонського морського порту до Полтавського ГЗК (Горішні Плавні, Полтавська область).

Загалом за час діяльності судноплавної компанії  «НІБУЛОН» внутрішніми водними шляхами транспортовано близько 13,2  млн тонн вантажів, а отже, дороги країни розвантажено на 550 тис. вантажівок.

Варто зазначити, що таких рекордних показників наша компанія досягає, навіть незважаючи на надмірне податкове навантаження на водний транспорт. Так, у 2018 році лише за роботу водного транспорту компанія сплатила понад 98 млн грн податків та зборів. Зокрема  майже 59 млн грн акцизного податку на пальне, використаного тільки водним транспортом, близько 10 млн грн – рентної плати за користування водними ресурсами, 6 млн грн – портових зборів, 2 млн грн – за проходження суден шлюзами Дніпровського каскаду, 520 тис. грн – витрати на радіочастотний моніторинг та рентна плата за користування РЧР, 229 тис. грн – за послуги Регістру судноплавства України, а також 20,5 млн грн єдиного соціального внеску. Таким чином, за кожну тонну перевезеного водним транспортом вантажу ми сплачуємо 35 грн в якості податків і зборів.

Саме надмірний податковий тягар робить річковий транспорт в Україні найдорожчим, а отже, і неконкурентним відносно залізничного та автомобільного транспорту. Тому сьогодні тільки «НІБУЛОН» на українському суднобудівному заводі з українського металу будує сучасні судна, які потім ходять під українським прапором на українських річках. Ми постійно акцентуємо увагу на тому, що зменшення надмірного податкового навантаження на водний транспорт дозволить не лише успішно розвивати річкове вантажне та пасажирське судноплавство в Україні, а й дасть поштовх для відродження національного суднобудування та інших галузей економіки. А це, у свою чергу, стимулюватиме появу таких компаній, як «НІБУЛОН».

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН