Рекорди 2018: у першому півріччі 2018/19 МР «НІБУЛОН» продемонстрував найбільший за всі роки обсяг експорту

Ми продовжуємо огляд рекордних показників, досягнутих компанією у 2018 році.

І сьогодні мова піде про сферу, в якій «НІБУЛОН» уже протягом багатьох років утримує лідерські позиції, – зовнішньоекономічну діяльність. За роки роботи компанії вдалося не лише стати лідером на внутрішньому ринку України, а й завоювати кращі позиції для нашої країни на міжнародному ринку зерна.

Нинішній маркетинговий рік компанія планує завершити з рекордним показником у 6 млн тонн сільгосппродукції, поставленої на зовнішні ринки! І результати першого півріччя дають всі підстави для таких очікувань. Експорт компанії вже склав близько 3 млн тонн. Це найбільший результат за всю історію діяльності підприємства.

 Для порівняння: попереднім рекордним роком для компанії був 2009/10 МР. Тоді за перше півріччя «НІБУЛОН» відправив на експорт понад 2,44 млн тонн, а загальний показник склав близько 4,8 млн тонн. Результати цьогорічного сезону за темпами вже перевищують попередні досягнення компанії.

Найбільше відвантажували у грудні – 554,4 тис. тонн збіжжя. Грудень 2018-го, так само як і серпень, став рекордним в експортній історії компанії. 

За словами головного менеджера в оптовій торгівлі зерновими культурами Дмитра Фурди, незважаючи на загальну тенденцію до зменшення попиту та збільшення конкуренції між основними країнами-експортерами, компанії  з року в рік вдається завойовувати нові ринку збуту. Так, завдяки високій якості продукції, що постачає «НІБУЛОН», а також дотриманню всіх необхідних норм харчової безпеки, у 2018/19 маркетинговому році компанії вдалося вийти на ринки Північної Європи.

«У поточному маркетинговому році наша компанія вперше поставила продукцію до таких країн, як Фінляндія, Данія і Норвегія та побудувала міцні зв’язки з регіональними споживачами. Продукція компанії отримала позитивні відгуки імпортерів, і ми очікуємо на збільшення об’ємів поставок у цей регіон у подальшому», – пояснює Дмитро Фурда.

З кожним роком поставки «НІБУЛОНа» до країн Європейського Союзу складають все більшу частку від загального експорту компанії. У першому півріччі 2018/19 маркетингового року ця частка склала 35,5 % проти 11,3 % за аналогічний період минулого року. У першій п’ятірці країн-імпортерів Німеччина, Нідерланди, Іспанія, Франція та Данія.

«Цього маркетингового року ми поновили поставки до Німеччини та розпочали перемовини зі Швецією, – продовжує Дмитро Фурда. – Високі вимоги до якості продукції, що ми ставимо перед собою, допомагають нам заручатися довірою європейських колег, які використовують продукцію лише найвищої якості для забезпечення нормативів безпеки харчування ЄС» .

Традиційно компанія продовжує розвивати східний напрямок експорту та нарощувати обсяги поставок у Китай, Індонезію та інші країни Південно-Східної Азії. У цьому МР «НІБУЛОН» вперше відвантажив кукурудзу до Індії.

Успіх компанії на зовнішньому ринку – це результат багаторічної наполегливої праці та ефективної реалізації інвестиційної програми. У травні 2018 року компанія урочисто ввела в експлуатацію новий елеваторний комплекс з перевалки зернових і олійних культур у складі перевантажувального термінала ємністю 43 тис. тонн та реконструйований причал довжиною 222 м, що дозволило збільшити швидкість обслуговування суден і підвищити ефективність роботи підприємства. Слід також відзначити і збільшення обсягів річкових вантажоперевезень для оптимізації внутрішньої логістики як конкретні кроки, спрямовані на підвищення конкурентоспроможності української сільгосппродукції на світовому ринку. Обсяги відвантаження на експорт нібулонівським флотом зросли в минулому році на 27 % та склали понад, 2,2 млн тонн. Усього судноплавна компанія обробила в минулому році 105 суден, завантаживши на зовнішньому рейді повністю з нуля (без попереднього заходу в порт) близько 30 великотоннажних  суден.

Продовжує «НІБУЛОН» активно займатися і імпортною діяльністю. Зокрема, здійснюється поставка обладнання від провідних виробників світу для будівництва флоту та перевантажувальних терміналів компанії. Зокрема, у першому півріччі 2018/19 МР укладено контракти на поставку з компаніями SIA  «RIGAS  DIZELIS  DG» (Латвія), Rolls-Royce Oy Ab (Фінляндія), Alewijnse Marine Galati S.A. (Румунія) для будівництва самохідного перевантажувача проекту П-140; Buhler UK Ltd (Великобританія) для створення на філії «Новоодеська» (Миколаївська обл.) лінії очищення зерна за технологією оптичного сортування, що надає змогу відокремлення будь-яких домішок з продукції.

Також з компанією Liebherr-MCCTEC Rostock GmbH (Німеччина) у цей період укладено новий контракт на поставку електрогідравлічного чотириканатного грейферного крана типу CBG360, який буде встановлено  на перевантажувачі П-140. Як ми вже повідомляли раніше, монтаж електрогідравлічного поворотного портального крана компанії Liebherr LPS180 було завершено наприкінці минулого року.

З 2015 року «НІБУЛОН» займається закупівлею дизельного пального напряму з Європейського Союзу, що дозволяє забезпечувати потреби підприємства нафтопродуктами високої якості. Незалежність від внутрішнього ринку нафтопродуктів – важливий перспективний напрям у діяльності компанії. І за перше півріччя імпорт пального загалом збільшився на 60,53 %, порівняно з аналогічним періодом минулого МР.

«НІБУЛОН» продовжує освоювати все нові світові ринки зерна та зміцнювати імідж України  як учасника міжнародної торгівлі, і таким чином, глибше інтегруючи нашу країну у світовий економічний простір, зміцнювати її економіку. Тож наші головні рекорди ще попереду.

 

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.