Розмінували перші півтори тисячі гектарів українських земель

Команда НІБУЛОНівських саперів не так давно отримала статус оператора протимінної діяльності та вже встигла повернути в обробіток перші 1500 га українських земель.

Саме на філії «Снігурівська» команда «НІБУЛОНу» з розмінування провела нетехнічне обстеження територій, зібравши всю необхідну інформацію про стан забруднення земель вибухонебезпечними предметами. Фахівці оцінили ступінь забруднення територій та встановили перелік земель, на яких не велись бойові дії і які не є забрудненими ВНП фактично. Таким чином опрацьовано вже 1500 га земель та подано відповідний звіт до Центру протимінної діяльності Міноборони України про розблокування цих територій.

Повне розмінування «Снігурівської» філії означає розблокування п’ятої частини від усіх забруднених ВНП земель «НІБУЛОНу». Найголовніше – це дасть можливість місцевим жителям повернути робочі місця та годувати свої сім’ї, паралельно відновлюючи вщент зруйновані рашистами будинки та поступово повертаючись до мирного життя.

Поки на часі розмінування «Снігурівської» філії, інші ж потенційно забруднені ВНП території розташовані в зоні бойових дій або в безпосередній близькості до неї. Це поки унеможливлює гуманітарне розмінування до моменту звільнення цих територій та закінчення обстрілів.  

Основною проблемою для розмінування є саме обстріли, адже в разі, якщо буде проведено обстеження території і вона в подальшому зазнає обстрілів, знадобиться повторне обстеження. Ще одна проблема полягає в тому, що гуманітарне розмінування згідно із законодавством ведеться на відстані 20 км до лінії фронту. Це поки обмежує НІБУЛОНівських саперів у площах розмінування. Частина наших полів на Снігурівщині розташована неподалік від колишніх позицій рашистів, тому слід бути критично уважними під час обстеження територій.  

«НІБУЛОН» нарощує темпи розмінування, підсилюється новою спецтехнікою та допомогою державних саперів, наша команда обстежує українські поля із самого ранку й до пізньої ночі – і все для того, щоб наші люди змогли якомога швидше повернутись до мирного життя, без остраху обробляти свої землі, вирощувати українське зерно та кропіткою працею відновлювати економіку України.   

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.