Співпраця аграрного бізнесу і податкової служби задля інвестиційної привабливості сільського господарства

15 червня у м. Одеса пройшла зустріч Голови ДПС України Олександра Клименка з представниками бізнесу Вінницької, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей.

 15 червня у м. Одеса пройшла зустріч Голови ДПС України Олександра Клименка з представниками бізнесу Вінницької, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей.

 Під час зустрічі з представниками агропромислового комплексу Голова ДПС України Олександр Клименко заявив про те, що податкова сподівається, що державна підтримка аграріїв за рахунок податкових пільг приведе до підвищення інвестиційної привабливості сільського господарства.

 «Державна підтримка вітчизняного аграрного сектору за рахунок податкових пільг повинна отримати віддачу у вигляді реальних інвестицій в розвиток інфраструктури та оновлення обладнання, збереження потенціалу земельних ресурсів, на підтримку і розвиток українських сіл та їхніх мешканців», – зазначив О. Клименко.

 Він нагадав, що в рамках спеціального режиму оподаткування сільгоспвиробникам минулого року залишили на розвиток 13,2 млрд. нарахованих сум ПДВ. В поточному році державна підтримка за цією методикою становить 4,9 млрд. грн. Такі преференції мають 15,7 тис. платників.

 Разом з тим, позитивна динаміка розвитку АПК дозволила підвищити податкові надходження від підприємств галузі. Так, минулого року сільгоспвиробники перерахували до бюджету 20,1 млрд. грн., що на 3,2 млрд. грн. більше ніж у 2010 році. У січні-квітні поточного року до бюджету вже сплачено 5,3 млрд. гривень.

 «Наше спільне завдання – зробити так, щоби інвестиції та державна підтримка були спрямовані на тих, хто здатен скористатися цим на користь державі», - підкреслив Олександр Клименко.
  
З огляду на це, керівник податкової також виступив з ініціативою створення спільної робочої групи, до якої входитимуть представники ДПСУ та Федерації роботодавців агропромислового комплексу та продовольства України. Експерти цієї групи працюватимуть над покращенням адміністрування земельного податку та вирішенням питань оподаткування аграрної галузі.
 
Участь у зустрічі взяв генеральний директор компанії «НІБУЛОН», Герой України Олексій Вадатурський. Він зазначив, що компанія «НІБУЛОН» є не лише сумлінним платником податків, а й піонером нового формату спілкування між податковою службою та бізнесом. Всі податки компанією сплачуються своєчасно та в повному обсязі. За оцінкою ДПІ компанія «НІБУЛОН» постійно визнається одним з кращих платників податків у Миколаївській області. Цього року компанія «НІБУЛОН» була визнана переможцем Всеукраїнського рейтингу «Сумлінний платник податків» в номінації «Сумлінний платник податків у аграрній галузі» у    категорії «великі підприємства».
 
Також Олексій Вадатурський зазначив про переваги впровадженого у 2011 році горизонтального моніторингу: «Завдяки цій практиці сьогодні «НІБУЛОН» – повністю відкрите підприємство для державних податкових органів, яке допускає їх до своїх фінансових документів та інформації в режимі реального часу. У нас відкрита політика в бізнесі, ми відкриті для контролюючих органів, ми працюємо в законодавчому полі та лише з підприємствами, які є такими ж сумлінними платниками податків. Задля цього наша компанія відмовилась від співробітництва з більш ніж 2000 компаній і 300 елеваторами України, що не дотримуються у своїй діяльності цих принципів. ТОВ СП «НІБУЛОН» вносить свою частку в легалізацію ринку зерна та закликає всіх сільгосптоваровиробників вести свою діяльність виключно у правовому полі, тим самим зміцнюючи економіку держави».
 
«Вже 5 років поспіль наша компанія визнається лідером зернового ринку України, - підкреслив Олексій Вадатурський. - Сьогодні ми є лідерами у будівництві флоту, гідротехнічних споруд. Щорічно компанія інвестує в економіку України до 150 млн. дол., доводячи інвестиційну привабливість нашої держави. Тим самим «НІБУЛОН» забезпечує додаткові надходження ПДВ до бюджету від будівельних та інших підприємств».
 
«Власна суднобудівна програма, забезпечення виробництва у аграрному секторі генерує до бюджету до 200 млн. грн. Але проблема з поверненням державою заборгованості з ПДВ сьогодні ставить під загрозу виконання нами нашої інвестиційної програми», - зазначив він.
 
Під час зустрічі Олексій Вадатурський також запропонував Податковій адміністрації України очолити інвестиційну програму компанії «НІБУЛОН» «Відродження Дніпра як транспортної артерії України» та співпрацювати по програмі детінізації зернового ринку: «Тоді ми разом покажемо, яку користь вітчизняній економіці може принести співробітництво Податкової адміністрації України і компанії-лідера вітчизняного аграрного сектору».
 
В свою чергу Голова ДПС України схвально оцінив діяльність компанії «НІБУЛОН». Олександр Клименко і Олексій Вадатурський домовились про проведення у найближчому часі зустрічі з метою обговорення планів майбутньої співпраці, зокрема і щодо шляхів повернення ПДВ.

 

 

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН