Торговельна логістика України в об’єктиві Групи Світового банку

3 грудня 2015 року, в рамках візиту до України, компанію «НІБУЛОН» відвідала місія з торговельної логістики Групи Світового банку.

До її складу увійшли Віолін Конар-Лейсі (спеціаліст з торговельної логістики), Перікліс Сарагіотіс (спеціаліст з розвитку приватного сектору), Девід Спаркс (старший спеціаліст з портових операцій), Роберт Струтерс (старший спеціаліст з митних процедур) та Олег Нів’євський (радник з аграрної політики).

Метою місії є детальне визначення та вивчення процедурних та адміністративних бар’єрів, які заважають налагодженню та розвитку ефективного експортного та імпортного товаропотоків аграрної продукції (зокрема зернових культур) та матеріально-технічних ресурсів в портовому та річковому господарствах України. Це фактично є продовженням планомірної роботи, яку проводить Світовий банк з вивчення різноманітних аспектів аграрної логістики України.

У ході зустрічі гості ознайомилися з логістичною системою компанії «НІБУЛОН», видами її діяльності, географією роботи в Україні та за кордоном тощо. Окремо їм було продемонстровано роботу головного експортного термінала компанії, зокрема сучасні лабораторії, оснащені обладнанням провідних виробників світу.

Але ключовою темою зустрічі стали існуючі нагальні проблеми в торговельній логістиці України, озвучені генеральним директором компанії «НІБУЛОН» Олексієм Вадатурським.

У сфері морського транспорту:

1. Монополія держави на розвиток інфраструктури (неефективне використання коштів Адміністрацією морських портів України (далі – АМПУ)), отриманих від портових зборів); відсутність стратегії розвитку інфраструктури морегосподарського комплексу Миколаївської області (насамперед Бузько-дніпровсько-лиманського каналу (далі – БДЛК)).

2. Наявність значної кількості бар′єрів: тарифних (економічно необґрунтовані та неконкурентні портові збори) та регуляторних (правила плавання БДЛК).

3. Систематичні спроби поглинання АМПУ об′єктів морського транспорту приватної форми власності (на прикладі розширення меж акваторій та територій морського порту Миколаїв за рахунок об′єктів ТОВ СП «НІБУЛОН»).

4. Критична різниця у розвитку морегосподарського комплексу в різних регіонах; відсутність загальнодержавного підходу.

У сфері внутрішнього водного транспорту:

1. Відсутність у держави зацікавленості в розвитку і поглибленні суднових ходів внутрішніх водних шляхів (р. Дніпро та р. Південний Буг).

2. Наявність тарифних бар′єрів (плати за шлюзування, за регулювання руху суден, лоцманське обслуговування тощо).

3. Недосконалість законодавства, що регулює справляння та використання акцизного податку з нафтопродуктів, що споживаються суднами внутрішнього та змішаного плавання, і неврахування кращого іноземного досвіду (США та ЄС).

4. Запровадження прихованого податку на річкові перевезення (річкового збору) при розробці проекту Закону України «Про внутрішній водний транспорт».

5. Відсутність державного стимулювання внутрішнього попиту на судна внутрішнього та змішаного плавання.

У сфері автомобільного транспорту: передчасне запровадження державою надмірно жорстких вагових обмежень вантажоперевезень на фоні нерозвиненості внутрішнього водного транспорту та державної монополії на залізничні перевезення.

У сфері митної і фіскальної справи: відсутність ефективної системи виявлення та запобігання існуванню фіктивних експортерів сільськогосподарської продукції та ухиленню від оподаткування.

По завершенні дискусії гості завірили менеджмент компанії «НІБУЛОН», що максимально об’єктивно та незаангажовано підійдуть до аналізу перелічених проблем, використавши всі можливі інструменти для усунення законодавчих та адміністративних бар’єрів, які заважають оптимізації торговельної (та зокрема аграрної) логістики в Україні.

Усі права захищені © 2022 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.