Україна шукає інвесторів!

За підтримки Миколаївської облдержадміністрації 15 квітня офіційна делегація Республіки Корея відвідала наш регіон, зокрема перевантажувальний термінал ТОВ СП "НІБУЛОН".

З моменту встановлення дипломатичних відносин у лютому 1992 р. Україна і Республіка Корея досягли вагомих результатів у двосторонньому співробітництві, яке розвивалося по висхідній у політичній, економічній та гуманітарній сферах.

Близькість позицій двох країн у питаннях економічного співробітництва, першочергова увага, яку приділяє керівництво реалізації курсу на економізацію зовнішніх відносин, сприяли пожвавленню і наповненню конкретним змістом двосторонніх торговельно-економічних зв`язків.

На сьогодні економічні інтереси України та Республіки Корея збігаються у низці галузей двостороннього економічного співробітництва: подальше залучення корейських інвестицій в українську економіку, активізація співпраці в галузях, зокрема в аграрній.

Саме останнє стало причиною та ціллю візиту до України офіційної корейської делегації, що відбувся 15 квітня цього року.

За підтримки Миколаївської облдержадміністрації корейські гості (фахівці міністерств та корпорацій республіки, зокрема Міністерства Харчування, Лісництва та Рибної ловлі, Корпорації Агро-рибної торгівлі, корпорації «Daewoo International» та ін.) відвідали наш регіон. Одним із головних об’єктів відвідування став перевантажувальний термінал для зернових та олійних культур ТОВ СП «НІБУЛОН».

Гості ознайомилися із роботою підприємства, із виробничими потужностями. Вони високо оцінили організацію та умови праці, окремо виділили заходи компанії з охорони навколишнього природного середовища. Окремим етапом екскурсії стало ознайомлення із новим лабораторно-адміністративним корпусом термінала, зокрема з новими найсучаснішими лабораторіями та візирувальнями.

По завершенні гості та «НІБУЛОНівці» (на чолі із генеральним директором, Героєм України Олексієм Вадатурським) провели бесіду, що стосувалася ключових питань економічної співпраці двох країн.

«НІБУЛОНівців» зацікавило, чому саме «НІБУЛОН» став об’єктом відвідування корейської делегації. Від імені гостей слово мав Джу Вон Чул, директор Департаменту двостороннього співробітництва Міністерства Харчування, Лісництва та Рибної ловлі: «Нам добре відома ваша компанія, ваша інвестиційна діяльність. «НІБУЛОН» є своєрідним зразком ведення бізнесу. До того ж, нас зацікавив розвиток вашої логістичної системи: будівництво низки елеваторів в Україні та флоту. Мало того, саме ваша компанія постачає зерно до нашої країни (посміхається)».

Розкриваючи тему зустрічі, Олексій Вадатурський провів для гостей невеликий «лікбез» щодо роботи компаній, зокрема іноземних на вітчизняному ринку:

«Наше підприємство є лідером аграрного сектору України. Ми існуємо і розвиваємося вже 20 років. Проблем, із якими нам щодня доводиться стикатися, мабуть, більше, аніж у вашій країні загалом.

Ми є крупним інвестором, великим платником податків. Наше підприємство щороку інвестує до 200 млн. грн. у вітчизняний аграрний ринок.

В цивілізованих країнах, як ваша, до інвесторів ставляться позитивно, заохочуючи їх діяльність. А в нашій країні з інвесторами поступають інакше – наприклад, можуть не надати квоти на експорт зернових (як поступили із нашою компанією), створити умови, аби підприємство не отримало землю, направити безліч перевірочних комісій тощо. Нерідко компанії стикаються і з намаганнями рейдерських захватів. Бюрократичний апарат, чиновницьке свавілля сильно гальмують розвиток української економіки».

Відвертий та чесний тон розмови справив приємне враження на гостей. Лі Чан Бум, директор Департаменту міжнародних проектів Корейської Корпорації Аграрного Співтовариства запитав, із якими конкретними ризиками вони, іноземні інвестори, можуть стикнутися в Україні.

«Я відповім на прикладі нашої компанії, – зазначив Олексій Вадатурський. – Якщо ви вирішите збудувати в Україні якесь підприємство, перш за все ви повинні будете отримати дозвіл на будівництво. Рухаючись далі чиновницькою вертикаллю, ви створите проект, який в подальшому має пройти експертизу. І лише потім ви зможете отримати дозвіл на будівництво. Цей процес може розтягуватися на роки, а ви в цей час стикнетеся із безліччю державних контролюючих органів – і відчуєте весь тягар бюрократичної машини на собі.

Тож аби інвестувати у вітчизняну економіку, мало одного бажання і грошей. Потрібен великий штат, який зможе боротися з чиновницькими перепонами, корупцією.

Попри все, коли ви прийдете в якості інвестора на український ринок, ви будете під більшою опікою, аніж ми: за вами будуть стояти керівництво країни, світова спільнота. Ми таких можливостей не маємо.

Вітчизняна економіка потребує іноземних капіталовкладень, адже наразі вони складають лише 0,9% від загальних інвестицій.

Україна заслуговує на краще життя! Раз ми є успішною компанією, раз ми долаємо всі перепони у цій країні – значить, тут можна вести чесний та успішний бізнес. Запрошуємо вас інвестувати в українську економіку!»

Чесність та принциповість Олексія Вадатурського викликали повагу та водночас додали рішучості гостям із Республіки Корея – людям, які пліч-о-пліч з нами будуть розвивати економіку України. «Я живу та працюю в Україні, я інвестую в українську економіку. Я кажу вам правду про наші економічні реалії, тому що є патріотом України і тому що хочу, аби ви теж вкладали кошти у розвиток нашої держави. Та будьте готові стикнутися із тими конкретними проблемами, про які я вам сьогодні чесно розповім», – завершив генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН».

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН