Унікальне судно нібулонівських корабелів успішно пройшло ходові випробування

Днями в акваторії річки Південний Буг було успішно проведено ходові випробування днопоглиблювального судна проекту СДС-15

Унікальне самохідне надпотужне днопоглиблювальне судно проекту СДС-15 з символічною назвою «МИКОЛАЇВЕЦЬ», із дня спуску на воду якого минув лише місяць, уже успішно пройшло ходові випробування. 

Так, днями в акваторії річки Південний Буг було проведено ходові випробування днопоглиблювального судна. Зокрема  були випробувані пропульсивні комплекси лівого і правого бортів на всіх режимах. Окрім того, перевірені маневрені якості судна, якірний пристрій, радіозв’язок і навігація. Швидкість судна при повних обертах двигунів відповідає проектній – 7 вузлів.

Це судно оснащено потужним інженерним комплексом. На ньому встановлено екскаватор з гідромолотом, який може дробити скельні породи, а також гідронасосна станція, яка може передавати 2 тис. м3 пульпи за годину на відстань 1,5 км. «МИКОЛАЇВЕЦЬ» може працювати на глибинах до 15 метрів як ковшем, так і фрезою та гідромолотом. Потужності цього універсального судна дозволять поглибити Дніпро, Південний Буг, а також акваторії портів та терміналів до тих глибин, які необхідні для ефективної роботи флоту, який працює на наших річках і в акваторіях.

На сьогодні фахівці суднобудівно-судноремонтного заводу завершують налагодження встановленого на судні технологічного устаткування. Після його випробування  днопоглиблювальне судно буде передано судноплавній компанії «НІБУЛОН».

Нагадаємо, що 29 вересня у ході  Х Міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти: співпраця, інвестиції, економічний розвиток» генеральний директор компанії «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський презентував нові інвестиційні плани компанії з розвитку логістики в Україні та  підписав меморандум про співробітництво та партнерство між Херсонською обласною державною адміністрацією, Гомельським обласним виконавчим комітетом і компанією «НІБУЛОН». Успішна реалізація цього проекту потребує відновлення повноцінної роботи судноплавного шляху Е-40 і річкових перевезень на маршруті Балтійське море – Гданськ – Дніпро – Чорне море, а саме: виконання днопоглиблювальних  робіт на лімітуючих перекатах Дніпровського і Дніпродзержинського водосховищах. Тож планується, що вже в кінці місяця «МИКОЛАЇВЕЦЬ» приступить до експериментального виконання днопоглиблювальних робіт у Дніпродзержинському водосховищі.

Зазначимо, що в цьому році суднобудівно-судноремонтний завод компанії «НІБУЛОН» завершив будівництво серії несамохідних суден проекту В2000, що призначені для експлуатації на Південному Бузі, та буксирів проекту 121М, названих на честь відомих миколаївських кораблебудівників («Юрій Макаров», «Анатолій Ганькевич», «Нодарі Чантурія»). Загалом у 2017 р. компанією спущено на воду сім суден, а 100-відсоткова завантаженість заводу розписана на два роки вперед.


Підписуйтесь на нашу офіційну сторінку у Facebook, дізнавайтесь про найактуальніші новини компанії та залишайте свої відгуки і пропозиції.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.