В Бузькому лимані почалося цвітіння води

Бузький лиман, як і всі водойми України, зазнає цвітіння води. Зазвичай масштабно цей процес відбувається восени, але в останні роки через підвищення температур і розмноження водоростей спостерігається вже влітку.

Акваторія суднобудівно-судноремонтного заводу, морського порту та і загалом акваторія Бузького лиману не є виключенням. Процес посилюється течією, часто заноситься бруд з відкритого випуску дощової каналізації міста, що розташований на території порту в безпосередній близькості до території заводу. 

Цього разу після детального аналізу території фахівці компанії дійшли попереднього висновку, що такий стан води викликаний саме скупченням синьо-зелених водоростей, які внаслідок нагінних явищ в лимані прибило в акваторію заводу. Для остаточного визначення причин такого стану води були взяті проби поверхневої води для проведення аналізу. 

На місце події прибули і представники Держекоінспекції України. Вони часто прибувають і за нашим викликом для фіксації забруднення акваторії речовинами та сміттям з відкритого випуску міста та після згінних явищ в лимані, сліди від яких  залишаються зокрема і на кам'яній накидці берегової зони заводу. У цьому випадку попередні висновки Держекоінспекції збігались з нашими: «водорості, таке нещодавно відбувалось і на узбережжі Бузького лиману у Великій Коренисі».  Державні інспектори теж відібрали проби поверхневої води  для аналізу. 

Інформацію про цю подію опублікували деякі ЗМІ, але замість зваженого підходу та аналізу вони скоріше почали лякати містян «…масштабним забрудненням…», «…жижею ядовито-зеленого кольору…», «…багато мертвої риби…». Як це завжди буває у випадках поширення неперевіреної інформації, пліток та вигадок, ситуацію починають коментувати анонімні «…спеціалісти, що мають великий стаж роботи в миколаївському морпорту…», які «на око» визначили, що «…причиною забруднення лиману стало якесь судно, з якого вночі, тихо, злили всю цю «дрянь»… ».

Проте цим явищам є обґрунтовані пояснення. Останніми роками через значне підвищення добової температури кількість випадків цвітіння води дійсно зросло. Розвиток цвітіння відбувається в літні місяці (з червня по вересень), коли вода прогріється до 27-28 градусів і вище, і починається там, де глибина менше, а слабка течія не справляється з природним самоочищенням.

Цвітіння води – розвиток фітопланктону, що викликає зміну кольору води. Вода часто стає зеленого кольору, але також може бути жовто-коричневою або червоною у залежності від виду водоростей.

У воді розвивається велика кількість бактерій, натомість вміст розчиненого кисню у воді зменшується. Це призводить до того, що багато риби і водні комахи починають гинути. Цвітіння може призводити до утворення зон замору.

До речі, саме з метою попередження таких ситуацій наша компанія регулярно проводить зариблення українських річок рослиноїдними видами риб – мальками товстолоба, який і поїдає потенційно шкідливі рослини.

Втім, варто наголосити, що є ще один фактор, який викликає занепокоєння у нашої компанії, – стічні води з відкритого випуску міста, що розташований на території порту в безпосередній близькості до території ТОВ СП «НІБУЛОН» (район причалу №0). Саме тому акваторія Бузького лиману регулярно піддається забрудненню нафтопродуктами, покидьками стічно-фекального походження та іншими відходами життєдіяльності містян. Мережа зливової каналізації міста, якою поверхневі стічні води відводяться з території міста та без очистки скидаються у водні об'єкти, на праві повного господарського відання належить комунальному підприємству «ЕЛУ автодоріг».

Ми постійно піднімаємо питання забруднення водних об'єктів з випусків зливової каналізації міста, що за об'ємами скиду неочищених вод несе значну екологічну небезпеку. Неодноразово зверталися до різних інстанцій та відповідальних посадовців, організацій. На жаль, дієвих заходів у регулюванні водних відносин поки що не вжито. 

Незважаючи на всі чинники, ми закликаємо зважено підходити до висвітлення ситуації та не створювати паніку. 

Новини з теми

Шахраї продовжують полювання

Шахраї продовжують полювання

ЗМІ про «НІБУЛОН»

"НИБУЛОН" приходит на помощь медицине

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.