«Видатний керівник, обдарований інженер і порядна людина» – на воду спущено третій буксир проекту 121М «Нодарі Чантурія»

23 червня 2017 року на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» відбувся урочистий спуск на воду буксира модернізованого проекту 121М «Нодарі Чантурія».

Це останній із серії трьох суден проекту 121М, названих, до речі,  також на честь відомих суднобудівників Миколаївщини. Зокрема 6 квітня 2017 року у м. Миколаєві було спущено перше судно – «Юрій Макаров», а 24  травня – «Анатолій Ганькевич». Уже в кінці цього місяця буксир «Юрій Макаров» відправиться у свій перший рейс Південним Бугом. Перший же рейс «Анатолія Ганькевича» заплановано на липень цього року.

Нове сучасне судно названо на честь видатного миколаївського суднобудівника, який значну частину свого життя віддав українському суднобудуванню. Нодарі Чантурія – легендарна особистість, 38 років працював на Миколаївському суднобудівному заводі «Океан», упродовж 1982–1996 рр. очолював цей завод. Під його керівництвом було освоєно нові технологічні процеси та повністю модернізовано завод.

На урочистому спуску судна «Нодарі Чантурія» до слова були запрошені ті, хто особисто знав Нодарі Вікторовича, працював з ним пліч-о-пліч, прославляючи Миколаїв та Україну.

Герой Соціалістичної Праці Іван Вінник привітав з черговою перемогою нібулонівських суднобудівників: «Талановитий інженер і виключно добра людина», - так охарактеризував він багаторічного директора заводу «Океан».

Ці теплі слова підтвердив Ігор Овдієнко, який і сам майже 40 років свого життя працював у суднобудуванні: «Все своє життя Нодарі Вікторович присвятив заводу «Океан», його удосконаленню, організації, росту потужностей та замовлень, а також розвитку соціального комплексу. «Нодарі Чантурія» – це безумовно заслужена назва».

Привітавши корабелів заводу зі святом, він зазначив, що сьогодні приємно бачити суднобудівне підприємство, яке рухається вперед, щоденно змінюється на краще, без зупину працює і не стоїть на місці: «Лише місяць минув зі спуску попереднього судна – і ось вже нове судно! І заслуга тут, звичайно, колективу компанії «НІБУЛОН», адже все тут робиться вашими руками. Але такі високі успіхи ніколи не були б можливі, якби на чолі вашого колективу не стояла така видатна людина, як Олексій Вадатурський, який небайдуже ставиться до розвитку підприємства, удосконалення організації праці».

Ігор Миколайович подякував генеральному директору компанії «НІБУЛОН» Олексію Вадатурському за те, що він без вказівок, без підштовхувань, а виключно за власною ініціативою назвав серію потужних буксирів іменами директорів суднобудівних підприємств міста Миколаєва: «Цей буксир досконалий, і звичайно, немає сумнів, що він працюватиме на користь і колективу компанії «НІБУЛОН», і всієї України».

            «Я приєднуюсь до привітань на адресу вашого колективу з тими успіхами, які ви досягаєте, відроджуючи суднобудування в місті Миколаєві», – зазначив   Євгеній Кройтер, колишній начальник технічного управління заводу «Океан», який 20 років  працював під керівництвом Нодарі Чантурії. За його словами, Нодарі Вікторович був по-справжньому унікальною людиною та видатним інженером, який завжди був готовий йти проти течії, коли від його рішення залежав успіх справи та доля колективу: «За своїм  характером він був дуже доброю людиною, що було рідкісним явищем для керівника такого рангу, особливо у суднобудуванні. Це було дивовижним поєднанням доброго, іноді навіть м’якого характеру, з твердістю, з якою він втілював у життя найважливіші рішення».   

Євгеній Леонідович подякував керівництву компанії «НІБУЛОН» за таку добру традицію називати нові судна іменами великих миколаївських суднобудівників: «"НІБУЛОН" – це унікальне явище в житті нашого міста. Я дуже сподіваюся, що це добре починання матиме своє проводження, як стають традицією всі добрі справи компанії «НІБУЛОН». Адже миколаївське суднобудування мало багато гучних імен. Я хочу, щоб судна компанії «НІБУЛОН», названі на честь видатних миколаївців, ходили водними просторами України, прославляючи наше місто і наших людей».

Сьогодні на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» працюють десятки вихідців з заводу «Океан», серед них – провідний технолог конструкторсько-технологічного відділу заводу Микола Распопов, який 35 років працював під керівництвом Нодарі Чантурії: «Як керівник він був енергійний і цілеспрямований та завжди досягав поставлених завдань. Як інженер він був технічно обдарований, а як людина – скромний і порядний. Хочу подякувати Олексію Опанасовичу Вадатурському за те, що сьогодні не забутий Нодарі Чантурія і на його честь назване це судно. Ми, суднобудівники компанії «НІБУЛОН», завіряємо, що цей буксир з честю буде носити  це горде ім’я».

На заході була присутня і родина (син із дружиною та внуками) видатного миколаївського суднобудівника, зокрема його син – Віктор Чантурія, який поділився своїми спогадами про батька та побажав подальших успіхів компанії «НІБУЛОН»:

«Мені дуже приємно бути присутнім на такій події, як народження судна, особливо якщо це судно назване іменем мого батька. Честь і відповідальність не були для нього пустими словами. І багато з присутніх, тих, хто працював з ним пліч-о-пліч, знають це навіть краще за мене. Батько виходив з будинку дуже рано, а повертався лише  під вечір з купою паперів. І до 11 години ночі, а іноді навіть і пізніше, в його домашньому кабінеті не гасло світло. Він працював, працював усе життя. І навіть на пенсії не міг сидіти без діла. Особливо його непокоїла доля суднобудування України, яке на момент його виходу на пенсію знаходилося у вкрай плачевному стані. Він друкував статті до газет, писав листи до Верховної Ради. Він до кінця свого життя не зміг зрозуміти, як заради чиєїсь особистої вигоди можна знищувати суднобудування. Адже для нього поняття особистої вигоди завжди було на останньому місці, якщо взагалі було. І вже 10 років минуло після того, як його не стало, і сьогодні я дуже радий, що цей буксир буде названо на його честь. І від імені всіх рідних я хочу подякувати керівництву компанії «НІБУЛОН», усім тим, хто приймав це рішення увіковічити пам'ять Нодарі Вікторовича, а суднобудівникам цього судна – за їх працю. Я хочу побажати вам будувати і далі, повертаючи Миколаєву минулу славу міста корабелів. Хай ця серія буксирів, названа на честь наших славних суднобудівників, стане символом чесного та безкорисного служіння Батьківщині».

Заступник генерального директора з будівництва, експлуатації флоту та безпеки судноплавства Андрій Волік зазначив, що все, що сьогодні було сказано про Нодарі Чантурію, здається, втілено технічно в цьому буксирі: «Це судно є найпотужнішим у своєму класі і універсальним за своїми можливостями». Він також передав вітання суднобудівникам заводу від імені генерального директора Олексія Вадатурського, який цього дня був у відрядженні на будівництві нового перевантажувального термінала компанії «НІБУЛОН» у м. Гола Пристань.

Під гучні оплески усіх присутніх за давньою корабельною традицією хрещена мати судна Інна Кузьміна  розбила пляшку шампанського о борт буксира. Зовсім скоро це нове судно буде працювати на водних просторах України, відроджуючи славу Миколаєва як міста корабелів та центру суднобудування України.

Кожне нове судно – це трудова перемога компанії «НІБУЛОН» та новий поштовх для розвитку економіки України. Враховуючи подальшу та безперервну розбудову вантажного флоту, компанія «НІБУЛОН» за його допомогою зможе перевозити водними артеріями України до 4 млн тонн вантажів на рік.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.