Відходи в енергію

Завдяки використанню альтернативних джерел енергії компанія «НІБУЛОН» за три роки зекономила майже 167 тисяч кубометрів блакитного палива.

З кожним роком світові запаси викопного палива зменшуються, а ціна на них зростає, тому основним напрямом розвитку світової енергетики на сьогодні є використання альтернативних поновлюваних джерел. 

Ця прогресивна тенденція ще наприкінці 2016 року була підтримана «НІБУЛОНом», коли на власних підприємствах компанія почала встановлювати перші твердопаливні котли, здатні працювати на нетрадиційних видах палива. Наступним кроком стало прийняття рішення про здобування енергії із зернових відходів ІІІ категорії, що утворюються внаслідок очистки та сушки зерна, та улаштування на території ТОВ «Колосівський елеватор» виробничої лінії з брикетування

Загалом за весь час реалізації програми компанія переробила більше 353 тонн зернових відходів, з яких отримано близько 307,4 тонн готових брикетів та 5,6 тонн рослинної технічної олії. За рахунок використання альтернативного твердого палива для обігріву адміністративно-побутових та виробничих приміщень підприємств компанії вдалося зекономити 166 827 кубометрів природного газу, що у вартісному виразі становить  понад 1,6 млн грн. 

– Переробка зернових відходів у паливні брикети та їх використання в якості палива для отримання енергії не лише зменшує залежність підприємства від традиційних видів палива та мінімізує витрати, але й має позитивний екологічний ефект. Адже одним із складників цих відходів є насіння бур’янів, у тому числі амброзії, і переробка їх у паливні брикети вирішує також проблему утилізації насіння карантинних бур’янів. Відповідно знижується  забрудненість полів та зменшується завантаженість місцевих сміттєзвалищ, де раніше здійснювалось захоронення цих відходів, – зазначає начальник відділу охорони навколишнього середовища компанії Алла Ізмєстьєва. 

Протягом 2016–2019 рр. компанія встановила твердопаливні котли на 7-х своїх підприємствах. Сьогодні за допомогою альтернативного твердого палива здійснюється обігрів адміністративно-побутових та виробничих приміщень ТОВ «Колосівський елеватор», ТОВ «Старобільський елеватор», філій «Новоодеська», «Прибужанівська», «Кам’янець-Подільська», «Тетерів» та «Мар’янівська».   Найближчим часом модульні твердопаливні котельні будуть облаштовані на філіях «Козацька», «Денихівська» та «Скороходівська». 

Окрім того, в якості палива «НІБУЛОН» також використовує відпрацьовані масла (гідравлічні, трансмісійні, редукторні, моторні, картерні, компресорні) та нафтові залишки, утворені від зачистки резервуарів для зберігання палива (пічного, дизельного), що виникають внаслідок виробничої діяльності. Для цього у 2017 році на автотранспортному підрозділі у Миколаєві було збудовано та влаштовано топкову з двома надсучасними рідкопаливними водогрійними котлами CLEAN BURN потужністю 75 кВт кожний (виробництво США). Відпрацьовані нафтопродукти належать до категорії небезпечних відходів, а їх утилізація потребує спеціальної ліцензії від Міністерства екології та природних ресурсів України, яку компанія отримала й уже на сьогодні переробила близько 11,1 т відпрацьованих масел та нафтових залишків. Такі заходи, що є водночас енергозберігаючими та природоохоронними, також заощаджують енергоносії та зменшують навантаження на  навколишнє природне середовище за рахунок зменшення кількості небезпечних відходів.

Наразі загальна вартість інвестицій компанії у згадані енергозберігаючі проєкти складає більше 4,5 млн грн.

Реалізує «НІБУЛОН» й «зелені» проєкти, зокрема компанія має успішний досвід із монтажу геліосистем нагріву води у складі газових котелень підприємств. На сьогодні уже встановлено 11 геліосистем Vaillant auro Flow 135/2. Таке обладнання буде використане й на новому підприємстві, що будується у Дніпропетровській області. 

Також активно працюють фахівці компанії й над можливістю використання геотермальної енергії, наразі проводяться інженерні вишукування щодо можливості встановлення та експлуатації геотермальних насосів теплової енергії загальною потужністю близько 200 кВт*год на підприємствах компанії. 

Усі права захищені © 2021 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.