Візит почесного консула України в Королівстві Нідерланди на «Суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН»

Минулого тижня потужності «Суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН» відвідав почесний консул України в Королівстві Нідерланди Карел Бургер Дирвен.

Директор із взаємодії з органами влади та питань сталого розвитку «НІБУЛОНу» Михайло Різак та директор заводу Богдан Музика провели екскурсію підприємством і терміналом та ознайомили пана консула з ходом будівництва катера для водолазної групи розміновування акваторій внутрішніх водних шляхів. Темою для обговорення стали плани «НІБУЛОНу» з подальшого розвитку компанії в умовах, коли порти Миколаєва повністю заблоковані рф, а також можливі варіанти спільних ініціатив, що можуть допомогти у вирішенні проблем експорту українського зерна.

«Від самого початку війни флот Миколаєва заблокований. Це 110 суден під різними прапорами, з них 70 одиниць флоту «НІБУЛОНу». Для відновлення експорту українського зерна та підтримки аграрної галузі України сьогодні вкрай важливо вирішити питання щодо розблокування флоту та його передислокації на Дунай. До війни «NIBULON MAX» та інші судна компанії перевалювали до 22 тисяч тонн зерна на добу на рейді. Потрібно відтворити досвід Миколаєва з перевалки зернових вантажів на рейді, сформувати зовнішній рейд для морського порту Ізмаїл біля виходу з гирла Бистре на Дунаї, ефективно використовувати наш флот та знизити вартість логістики», – зазначив Михайло Різак.

Заблокований флот у Миколаєві


Стоянка суден в очікуванні проходження гирла Бистре

Під час екскурсії потужностями ССЗ він також наголосив на важливості роботи підприємства як єдиного діючого в Україні суднобудівного та судноремонтного заводу з технологією зокрема й промислового суднобудування з морського алюмінію.

«Незважаючи на складні часи, «НІБУЛОН» відновив промисловий обробіток алюмінію для суднобудування. За власний кошт ми почали будувати перше судно проєкту ДСНС 25, яке буде використовуватись для розмінування міжнародних внутрішніх водних шляхів. Ми сподіваємось на підтримку донорів та держави, що дозволить нам виготовити 15 суден для потреб ДСНС, адже наразі в Україні заміновано понад 16 тис. км² акваторії», – підкреслив Михайло Різак.

Ще одна можливість завантаження ССЗ «НІБУЛОН» – будівництво поромної переправи через Південний Буг. За словами Михайла Різака, це перспективний проєкт, реалізація якого сприятиме зменшенню навантаження на дорожнє покриття автомобільних шляхів в Миколаєві, зниженню шкідливих викидів від вантажного автотранспорту в межах міста, а також створенню нових робочих місць та забезпеченню суднобудування замовленнями.

У свою чергу Карел Бургер Дирвен відзначив серйозні наслідки, спричинені війною, для «НІБУЛОНу» та працівників компанії, які, незважаючи ні на що, продовжують працювати.

«Миколаївський порт повністю заблокований. рф не дозволяє Україні відкрити його для торгівлі зерном. Я закликаю світ, ЄС і країни НАТО не дозволити росії шантажувати та підривати продовольчу безпеку світу. Допоможіть відкрити цей порт», – закликав пан консул.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.