ЯК ЗАГАРТОВУВАВСЯ «НІБУЛОН»

Цього року своє 29-річчя святкує один із лідерів аграрного ринку, піонер сучасного українського судноплавства і суднобудування.

Шлях успіху вистелений терном, а не трояндами. Тільки випробування, які гартують, народжують якості справжнього переможця. Ці якості стають бронею непереможного лідера та прикладом для послідовників. Які якості компанії «НІБУЛОН» найбільше захоплюють і надихають інших, згадуємо сьогодні. 

 Націленість на результат

Сьогодні «НІБУЛОН» – єдина компанія, яка не тільки вирощує зерно, а й самостійно будує підприємства, порти, флот і реконструює одночасно суднобудівний завод. Але так було не завжди. У далекому 1991 році Олексій Опанасович Вадатурський заснував сільськогосподарське підприємство «НІБУЛОН». Початок 90-х став непростим періодом для всієї України: зміна валюти, гіперінфляція, політичні та економічні кризи. Але «НІБУЛОН» не зупинявся перед труднощами. З компанії, яка налічувала всього 7 співробітників, ми перетворилися на потужне підприємство зі світовим ім’ям, яке сьогодні дає роботу майже 7 000 працівників. Ми віримо і переконані, що завдяки своїй наполегливій праці і націленості на результат ми можемо все. 

Стратегічне бачення

Аграрна компанія може бути успішною тільки тоді, коли вона контролює весь логістичний ланцюжок: від виробництва продукції до кінцевого споживача у тій країні, куди постачається товар. Тільки за цієї умови можливо досягнути успіху. Тому ми зробили все, щоб створити надсучасну й досконалу логістичну систему, і сьогодні наша компанія успішно конкурує як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Адже щоб бути успішними, необхідно мати успіх у всьому. Ми вирощуємо високоякісне зерно, знаємося на якості сільськогосподарської продукції, маємо найбільші в країні потужності для якісного зберігання збіжжя, надсучасний автотранспорт та найкращий і найефективніший флот в Україні.

 Унікальність 

У 2009 році компанія «НІБУЛОН» розпочала справжню революцію у перевезеннях, докорінно змінивши та покращивши логістику цілих регіонів. Ми першими в незалежній Україні побачили і почали розкривати потенціал українських річок як головних транспортних артерій. Це унікальний приклад, коли агарна компанія самостійно відроджує суднобудівну галузь, розбудовує мережу перевантажувальних терміналів, активно розвиває судноплавство на внутрішніх водних шляхах України. Реалізація інвестиційного проєкту має важливі переваги – зменшення техногенного навантаження від наземного транспорту, заощадження коштів державного бюджету на ремонті автошляхів та покращення екології. Тепер ми щороку встановлюємо нові рекорди з перевезення вантажів. Якщо у 2018 році ми транспортували річками 2,8 млн тонн вантажів, то у 2019 році – 3,8 млн тонн, тим самим зменшивши обсяги внутрішніх вантажних автомобільних та залізничних (зважаючи на дефіцит вагонів) перевезень зернових вантажів шляхами країни. В цілому наш флот транспортував річками більше 20 млн тонн вантажів. 

 Оптимізм

Занедбаний стан, у якому опинилось українське суднобудування за роки незалежності, змусив нас перейти до освоєння зовсім нової для себе галузі. Ми переконані, що Україна повинна бути морською державою. Так був утворений суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» – сьогодні чи не єдине українське підприємство, що будує повнокомплектні судна. Щорічно завод будує 8–10 суден залежно від складності замовлення і дедвейту. Підприємство спеціалізується на повнокомплектному будівництві суден і плавспоруд до 140 метрів, судноремонті та виконує проєктно-конструкторські роботи. Компанія уже третій рік поспіль посідає перше місце серед суднобудівних верфей країни за результатами рейтингу Асоціації суднобудівників України «Укрсудпром». Експерти Національного морського рейтингу України вже втретє визнали Олексія Вадатурського   «Людиною року на водному транспорті».

 Наполегливість

Інвестуючи в економіку України, надсучасні елеваторні комплекси, лабораторії, технологічні лінії, «НІБУЛОН» докорінно змінив і структуру вирощування с.-г. продукції у країні в цілому. До 2003 року Україна вирощувала 4 млн тонн кукурудзи на рік, адже ціна на неї становила до 80 доларів за тонну завантажену в судно, і не могла конкурувати за якістю ні з американською, ні з аргентинською, ні з бразильською кукурудзою. Впровадивши сучасні технології, вивчивши досвід Єгипту, наша компанія освоїла цей ринок. І сьогодні ми на рівних конкуруємо  з США, Аргентиною, Бразилією. Нам вдалося вивести українську кукурудзу на світовий ринок, тим самим допомігши багатьом сільгосптоваровиробникам. Адже кукурудза стала справжньою царицею полів: ефективною у вирощуванні і рентабельною. І тільки після цього в Україні почали вирощувати 25 млн тонн кукурудзи на рік, і навіть більше.

 Високі стандарти 

Діяльність компанії «НІБУЛОН» завжди відповідала високим стандартам співпраці з фінансовими інститутами. У 1998 році ми вперше в Україні як безпосередньо сільгосптоваровиробник отримали кредит Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР). Після вдалого завершення згаданої програми МБРР відзначив роботу «НІБУЛОНа» іменною грамотою як найуспішнішу в рамках програми. І сьогодні, незважаючи на непростий для нашої країни час, ми зберігаємо високу довіру першокласних європейських банків, іноземних фінансових інститутів та партнерів. Така співпраця свідчить про підтримку з боку міжнародних фінансових організацій і дає потужний позитивний сигнал для залучення інвестицій в економіку України.

Чесність і відкритість

Від початку свого існування «НІБУЛОН» розвиває бізнес сумлінно, прозоро та виключно в правовому полі. Наша компанія однією із перших долучилася до Всеукраїнської мережі доброчесності та комплаєнсу – ініціативи для бізнесу, який прагне працювати прозоро. Ми першими на аграрному ринку почали відкрито на власному сайті  демонструвати ціни на закупівлю сільськогосподарської продукції. Сьогодні ми робимо важливий внесок у боротьбу з корупцією і тіньовим сектором економіки, аби створити прозорий та цивілізований ринок зерна в Україні, направивши зусилля на легалізацію всіх видів діяльності наших партнерів у різних галузях економіки.

 Відповідальність

«НІБУЛОН» – яскравий приклад соціально відповідального бізнесу. Компанія є одиним з найбільших платників податків і неодноразово визнавалася переможцем Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків», кращим роботодавцем, а також одним з найбільших благодійників. Метою нашої стратегії є комплексна, докорінна зміна життя українців за різними сферами: освіта, медичне обслуговування, соціальна інфраструктура, збереження навколишнього середовища та інше. Красномовними стали події цього року, коли в період пандемії компанія направила близько 70 млн гривень на боротьбу з COVID-19.

Енергійність

Як зазначає наш незмінний генеральний директор, Герой України Олексій Опанасович Вадатурський, у «НІБУЛОНа» не було невдач, не було поразок, але у нас були перешкоди, які ми гідно долали, щоб бути успішними. І сьогодні завдяки силі і енергії нашої компанії Україну знають як країну-експортера високоякісної сільгосппродукції, українські річки отримали нове життя, а суднобудівна галузь – відродження. У непростий час ми знаходимо сили та ресурси для найголовнішого – допомоги іншим.

 Майбутнє

Що нас чекає попереду? Звичайно ж, нові досягнення й нові перешкоди, які загартують нас ще більше, а значить і нові якості. Нам уже 29 років! Нам усього 29 років. Життя неймовірне, і нам дуже хочеться самим собі побажати можливості опанувати нові цікаві і неочікувані сфери та галузі економіки, залучити до нашого дружного колективу нових лідерів і професіоналів, реалізувати якомога більше інвестиційних проєктів і врятувати тисячі життів завдяки нашій благодійній допомозі. 

 Ми віримо у краще. З днем народження, «НБУЛОН»!

 #нездавайся

© 2021 ТОВ СП НІБУЛОН