Збереження та відтворення природних ресурсів – запорука успішного та ефективного бізнесу

Як раціонально використовувати природні ресурси? Як їх зберегти та відновити? Саме ці питання з кожним роком все гостріше і гостріше постають перед кожним з нас. Адже людство в гонитві за комфортом здебільшого використовує природні ресурси, замість відновлювати та берегти їх.

Компанія «НІБУЛОН», будучи соціально відповідальним бізнесом та розуміючи важливість цього питання, реалізовує власний стандарт екологічного добробуту, в рамках якого систематично виділяє значні фінансові кошти на захист довкілля, регулярно здійснюючи заходи щодо попередження вичерпання природних ресурсів. Одним з таких заходів є зариблення.

У жовтні 2015 року компанія розпочала масштабний інвестиційний проект, реалізація якого передбачає зведення перевантажувального термінала у Вознесенському районі, роботи з поліпшення судноплавних властивостей  р. Південний Буг від Вознесенська до Миколаєва та будівництво спеціально спроектованих для експлуатації на вказаній річці суден. Внаслідок робіт, проведених в акваторії річки Південний Буг з жовтня  2015 р. до липня 2016 р., рибному господарству, за підрахунками Інституту рибного господарства Національної академії аграрних наук України, компанія має компенсувати 196,212 тис. грн. Відповідно, на зазначену суму «НІБУЛОН» на договірних засадах придбав у ТОВ «ГЕММА ЛТД» (м. Херсон) 152 тис. голів рослиноїдних риб (товстолоб, білий амур)  та коропа  з індивідуальною наважкою 20-30 г.

Зариблення р. Південний Буг проходило в два етапи. Так, 1 листопада 2,7 тонн (88 тис. голів) малька було випущено в с. Прибужани Вознесенського району, біля новозбудованого перевантажувального термінала компанії. На захід завітали не тільки місцеві жителі, а й керівництво району, зокрема голова Вознесенської районної державної адміністрації Наталія Баланюк із заступником Оленою Козуб, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Іван Білоконь та начальник управління агропромислового розвитку району Володимир Малярчук.

У ході другого етапу зариблення 1,6 тонн (64 тис. голів) малька товстолоба випустили в районі  с. Гур’ївка Новоодеського району, де «НІБУЛОН» також виконував днопоглиблювальні роботи. Весь процес контролювала спеціально створена комісія на чолі з головним рибінспектором Відділу охорони ВЖР та контролю за використанням ВЖР Ю. Б. Шишовим. До складу комісії також увійшли державний інспектор відділу екологічного контролю природно-заповідного фонду, рослинного та тваринного світу  І. С. Соломічева, головний іхтіолог Відділу іхтіології та відтворення ВЖР Є. В. Хиренко.  Окрім вищезазначених осіб,  на заході були присутні представники громадськості.

За словами начальника відділу охорони  навколишнього  середовища ТОВ СП «НІБУЛОН» Алли Ізмєстьєвої, подібні заходи компанія проводить не вперше.

 – Загалом за час реалізації нашого інвестиційного проекту  з відновлення судноплавства річками Дніпро та Південний Буг  підприємство впровадило компенсаційних заходів за збитки рибному господарству на загальну суму близько 1,5 млн грн. Спочатку ми внесли понад 740 тис. в місцеві бюджети, а потім самі почали проводити зариблення. У результаті впродовж 2009-2015 рр. місця, де ми працювали, де будувалися наші елеватори (річки Дніпро та Південний Буг, Каховське, Канівське та Кременчуцьке водосховище), були зариблені  майже 37 тис. т  рибопосадкового матеріалу товстолоба та коропа, – повідомила еколог.

Свою думку щодо «НІБУЛОНівського» екологічного стандарту висловив і  голова районної ради Новоодеського району М. М. Заболотний:

– Сьогодні знаковий день у нашій Новоодещині. Чому? По-перше, мабуть, більше 5 років у Новоодеському районі не було такого заходу, завдяки якому б поліпшувалися  рибні природні ресурси. Раніше використовували наші підприємства, які знаходяться на території Нової Одеси. Вони вирощували малька за рахунок бюджетних коштів. Але, на жаль, сьогодні коштів у державному бюджеті на такі заходи немає…  Користуючись нагодою, хочу сказати велике спасибі керівництву компанії «НІБУЛОН». Вже вкотре вони на власному прикладі показали, як потрібно працювати: не використовувати  природні ресурси для наживи, прибутку, а віддавати назад, відтворювати їх. Це дуже добре. Тож бажаю компанії подальших успіхів у цьому.

Зразковість компанії у виконанні  взятих на себе зобов’язань відмітили і заступник голови Новоодеської  районної адміністрації О. В. Гриценко та голова Гур’ївської сільської ради Л. Л. Джуламанова.

– До днопоглиблювальних робіт на річці Південний Буг компанія  взяла на себе зобов’язання зарибити нашу річку, що сьогодні було успішно виконано. За це ми їй дуже вдячні. «НІБУЛОН»  – це наш стратегічний партнер на Новоодещині. Я очолював робочу групу, яка вела нагляд за днопоглиблювальними роботами. І я дуже вдячний, що жодних нарікань  до виконання цих робіт немає, – зауважив О. В. Гриценко.

У свою чергу начальник відділу охорони  навколишнього  середовища ТОВ СП «НІБУЛОН» А. О. Ізмєстьєва додала, що проведені в Прибужанах та Гур’ївці заходи з відтворення водних біоресурсів не останні. На сьогодні днопоглиблювальні роботи продовжуються. Тож навесні в Південний Буг буде випущено ще риби.

У «НІБУЛОНі» переконані, що лише турботливе ставлення до навколишнього середовища може зробити бізнес успішним та ефективним. Тому компанія й надалі продовжуватиме втілювати в життя власний екологічний стандарт. Наразі ТОВ СП «НІБУЛОН» завершує роботи з поліпшення судноплавних властивостей Південного Бугу, здійснює підготовчі роботи для будівництва перевантажувальних терміналів у с. Біленьке Запорізької області та в м. Гола Пристань Херсонської області. У планах аграрного підприємства  – виконання днопоглиблювальних робіт на лімітуючих перекатах у Дніпровському і Дніпродзержинському водосховищах.

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН