Збиральна кампанія ранніх зернових культур наближається до завершення

Цьогорічна збиральна кампанія ранніх зернових культур на виробничих філіях ТОВ СП «НІБУЛОН» наближається до свого завершення. Так, до збирання залишилося вже менше ніж 13 тис. га (36 %), тож за сприятливих погодних умов до кінця цього місяця підприємства компанії мають відзвітувати про завершення жнив.

Як відмітив заступник генерального директора з сільськогосподарського виробництва Костянтин Хмельницький, незважаючи на те, що початок жнив припав на третю декаду червня, темпи збирання доволі високі і географія збирання широка за рахунок скорочення термінів дозрівання культур на філіях компанії як у центральному, так і західному регіонах.

На відміну від компаній, у яких немає власної логістичної складової та достатньої кількості техніки, які недостатньо забезпечені елеваторними потужностями та місцями первинного зберігання зерна, «НІБУЛОН» має суттєві переваги й підійшов до жнив у повному озброєнні та готовності.

На сьогодні завершено збирання озимого ячменю. Загалом зібрано 1816 га зазначеної культури. Валовий збір сягнув майже 10 тис. тонн за середньої врожайності – 53,3 ц/га. Лідерами за врожайністю озимого ячменю є підприємства компанії, що розташовані в центральних районах  Миколаївської області (ДП «Лідієвське», філія «Прибужанівська»),  та філія «Кам’янець-Подільська» (Хмельницька обл.).

Наближається до завершення і збирання ріпаку. Зокрема на сьогодні урожай зібрано  з 93 % від запланованих до збирання площ, що становить приблизно 4,5 тис. га. При цьому наразі  сформовано валовий збір на рівні більше ніж 11,5 тис. тонн. Найвищу врожайність культури демонструють такі філії: ДП «Лідієвське» (30,2 ц/га), «Кам’янець-Подільська» (27,1 ц/га).

Завершено  збирання ранніх зернових, зокрема пшениці у Миколаївській області. Валовий збір пшениці, що надійшов від філій підприємства загалом по області складає більше ніж 45 тис. тонн. Найбільшу врожайність продемонстрували філії «Прибужанівська» (52,8 ц/га), ТОВ АК «Врадіївський» (53,8 ц/га) та ДП «Лідієвське» (49,5 ц/га).

Наразі збирання переміщається в центральний регіон – філії «Чигирин» і «Кам’янка» (Черкаська обл.). Тривають жнива і на Заході та Сході. Контрольні обмолоти пшениці показують потенціал врожайності на рівні 50-55 ц/га.

Слід зазначити й високу якість врожаю пшениці, вирощеної на філіях підприємства: понад 80 % пшениці, що надходить на лінійні елеватори компанії, відповідає показникам ІІ-ІІІ класів.

Усього в поточній збиральній кампанії задіяно 60 комбайнів, що працюють по всій Україні, та 60 одиниць вантажного автотранспорту для переміщення зерна на комплекси з приймання та зернові склади компанії.

Водночас фахівцями виробничого відділу компанії закуповуються мінеральні добрива для проведення осінньої посівної. На сьогодні проведено закупівлю азотних та складних добрив, які вже  постачаються у філії ТОВ СП «НІБУЛОН».

У компанії дотримуються правила, що для створення оптимального поєднання в посівному шарі ґрунту води, тепла, поживних речовин, сприятливого фітосанітарного стану та повного виключення або послаблення негативного впливу факторів навколишнього природного середовища в період осіннього розвитку, перезимівлі та наступного весняно-літнього періоду, ґрунт необхідно обробляти протягом 5 днів після завершення збирання. Тож наразі активно  виконується первинна підготовка ґрунту під сівбу озимих культур. Зокрема первинний обробіток проведено на 15 тис. га, що становить майже 70 % від уже зібраних площ.

Усі права захищені © 2022 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.