Зернова Рада США та ТОВ СП «НІБУЛОН» – на шляху до партнерства

З 27 вересня по 1 жовтня тривав бізнес-тур делегації Зернової Ради по Україні. Фахівці виявили інтерес до ТОВ СП «НІБУЛОН», забажали ознайомитись із виробничим процесом та проявили зацікавленість у інвестиційній діяльності компанії.

1960 року у світі було створено приватну некомерційну корпорацію, яка від свого виникнення і до наших днів представляє інтереси виробників кукурудзи, сорго та ячменю – Зернову Раду США. Ця організація займається розвитком ринків збуту для американського зерна, має представництва в десяти країнах і реалізовує свої програми більш ніж в 50 країнах світу.

З 27 вересня по 1 жовтня тривав бізнес-тур делегації Зернової Ради по Україні у складі: пан Томас Дорр, Президент та Головний управляючий Зернової Ради США; пан Рік Толман, Головний управляючий Загальнонаціональної Асоціації виробників кукурудзи США; Виконавчі директори та Головні управляючі: пан Джері Вайт, пан Крейг Флос, пан Родні Вайнтсієр, пан Дон Хатченс, пан Двейн Сікман, пан Гері Маршал, пан Том Лелья, пані Лаура Кнот, пан Кріс Коррі; Регіональний директор Кері Сіффера, а також Радник Зернової Ради пан Олександр Холопов.

Плануючи візит до України, фахівці виявили інтерес до ТОВ СП «НІБУЛОН», забажали ознайомитись із виробничим процесом на підприємстві та проявили зацікавленість у інвестиційній діяльності компанії.

Адже зараз, коли створені основи аграрного ринку України і він інтегрований у світові ринки, країна постала перед внутрішніми і зовнішніми викликами, які треба здолати.

У світі йде пошук швидких та ефективних методів нарощування виробництва продуктів харчування, і у цьому сенсі великі надії покладаються на аграрний потенціал України.

В світлі цього приїзд шанованих іноземних гостей до України був очікуваний. Так само, як і очікуваним був їхній візит до Миколаєва – на перевантажувальний термінал для зернових та олійних культур ТОВ СП «НІБУЛОН».

Ця тепла зустріч відбулася 30 вересня. І початок її був даний екскурсією. Гості мали змогу ознайомитися з економічно-виробничою діяльність підприємства: з функціонуючими об’єктами і такими, що знаходяться на стадії введення в експлуатацію: візирувальнею та новим адміністративно-лабораторним корпусом, що стане кращим серед лабораторій зернових складів в Україні. До честі компанії, американські фахівці були задоволені відповідальним підходом та високим професіоналізмом працівників підприємства, що черговий раз підтвердило статус національної компанії «НІБУЛОН», яка працює на благо та в інтересах держави.

Піднявшись на другий поверх адміністративного корпусу, гості ознайомились із принципами роботи лабораторії, оглянули обладнання. Завітали вони і до кабінету генерального директора, де їхні погляди прикували фотографії елеваторів та власного флоту компанії. Захоплення, яке читалося на очах наших гостей, словами передати важко.

А після цього, зібравшись за філіжанкою смачної кави, делегати Зернової Ради і генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН», Герой України Олексій Вадатурський та заступник генерального директора з торгівлі Андрій Вадатурський провели двосторонню бесіду – діалог професіоналів.

Першим слово мав на правах господаря Олексій Вадатурський. Розповідаючи про історію створення підприємства, зупинився він, зокрема, на молодому колективі підприємства (середній вік якого складає 34 роки) та на соціально відповідальній політиці підприємства. І одразу отримав схвальні відгуки. Зокрема, від пана Вайта: «Мені особисто імпонує відкритість і прозорість вашого підприємства, а також соціальна політика, яку проводите Ви та Ваша молода команда. До речі, – з посмішкою додав він, – ми також – молода та не менш амбіційна команда».

Логічним (щодо відкритості компанії) стало твердження пана Холопова, що «НІБУЛОН» – єдина компанія в Україні, яка відкрито публікує свої ціни на власному сайті. «До того ж, – додав Олексій Вадатурський, – у нас є послуга автовідповідача, на кожному нашому підприємстві. Будь-хто може подзвонити із любого регіону – і дізнатися, які сьогодні ціни на сільськогосподарську продукцію на тому чи іншому нашому елеваторі. Навіть фахівці із Чиказької біржі чи не щодня знайомляться із цінами на нашому сайті».

Далі, на прохання, гостей, Андрій Вадатурський ознайомив їх із принципами та процесами ціноутворення у компанії. Дотичним до цього стало питання логістики, зокрема водних перевезень. «Реалізовуючи наш інвестиційний проект по відродженню Дніпра та Південного Бугу як головних судноплавних артерій України, наступного року ми плануємо досягти обсягу водних вантажоперевезень у 3 мільйони тонн», – запевнив Олексій Вадатурський.

Наразі актуальним серед виробників та експортерів сільськогосподарської продукції є питання розвитку етанолової галузі, зокрема і в Україні. Етанол, тобто продукт сільськогосподарської переробки (найчастіше – кукурудзяні стеблі) замінює томливо і є більш екологічним і не шкодить навколишньому середовищу. Наприклад, В США давно існує практики додавання цієї речовини у паливо. В Україні, нажаль, така практика допоки не вироблена. То ж мовці у своїй бесіді торкнулися і цього питання.

Не менш гострим та відтак цікавим питанням стала проблема ГМО. Відповідаючи на питання, чи буде «НІБУЛОН» вирощувати, експортувати генно-модифіковане зерно, Олексій Вадатурський зазначив: «В Україні наразі питання ГМО не визначене законодавчо. Але рано чи пізно ми прийдемо до практики вирощування, продажу такої продукції. І я впевнений, що ми станемо піонерами щодо визначення якості такого зерна під час його експорту, а також при імпорті в Україну».

Але славиться «НІБУЛОН» не лише своїм зерном, а й тваринницькою діяльністю. Тож зацікавило фахівців, який вид діяльності все ж таки важливіший для компанії. На що Олексій Вадатурський зазначив, що для підприємства вони всі рівноцінні. «Україна має величезний потенціал – і розвивати потрібно абсолютно всі галузі. Якщо казати про нашу компанію, то і тваринництво, й інші види діяльності в подальшому будуть лише розвиватися – повно і рівноцінно».

По завершенні бесіди, підводячи підсумки, гості вручили Олексію Вадатурському нагороду від Зернової Ради США – як вдячність за вклад «НІБУЛОНа» у справу розбудови світової продовольчої безпеки.

А опісля вони із задоволенням лишили у книзі відгуків та побажань компанії власні думки та спогади про зустріч, а деякі забажали і висловитися особисто. Ось що зазначив пан Вайт: «Ми з колегами із великим задоволення побували в гостях у компанії «НІБУЛОН». І надзвичайно вражені історією розвитку цього підприємства, яке сьогодні є справжнім зерновим гігантом Ми сьогодні оглянули все підприємство (перевантажувальний термінал – прим. авт.) – всі ми дуже вражені такою повною вертикальною інтегрованістю компанії, тим, що вона займається всіма видами зернового як виробництва, так і перероблення, експорту, та ще й годує населення країни. Відтак хочу побажати компанії всього найкращого, зокрема найбільш сприятливого розвитку. Щасти вам!»

Не лишився осторонь і Олексій Вадатурський: «США – лідер із виробництва, експорту зернових та масляних культур у світі. І нам приємно, що представники найвищого рівня Зернової Ради США приїхали до нас як до лідера аграрного ринку України. Дуже важливо і значуще, що сьогодні ми мали професійну, насичену бесіду, цікавий обмін досвідом та ідеями, зокрема щодо проблем росту світового виробництва, насичення ринку зернових та масляних культур, вирішення завдань світової продовольчої програми. І оскільки тут були фахівці, які спеціалізуються на вирощуванні кукурудзи (а Америка, уявіть собі, експортує 80 мільйонів тонн цієї культури і є лідером у світі – і Україна збільшує виробництво та експорт кукурудзи, а наша компанія є лідером з експорту цієї культури), то розмова була дійсно цікавою та професіональною і тому торкалася також проблем росту цін на кукурудзу, проблем зацікавленості сільськогосподарських виробників у її вирощуванні тощо».

Ось така вийшла зустріч – цікава та насичена. А головне – корисна, така, що надає досвід та вчить новому. Для більш повнішого враження від даної події пропонуємо до Вашої уваги фоторепортаж.

© 2020 ТОВ СП НІБУЛОН