Діяльність групи компаній «НІБУЛОН» ведеться виключно в рамках чинного законодавства

Після спростування нами та ЄБРР недостовірної інформації, яка була поширена низкою ЗМІ про нібито загрозу дефолту перед ЄБРР, учора з’явилася ще одна фейкова стаття під назвою «Офшорні таємниці "Нібулону"».

Поява цих публікацій дає нам підстави вважати, що інформаційні атаки на нашу компанію будуть продовжуватися.

Хоча факти в цих статтях вигадані, а теми «майбутніх викривальних» статей відомі, адже вже неодноразово використовувалися нашими опонентами в брудній боротьбі проти нас.

Так, наприклад, остання фейкова стаття повністю базується на вигаданих тезах інформаційної війни проти «НІБУЛОНу» 2009-2011 років, коли тодішнє керівництво Миколаївського морського порту та Міністерства транспорту і зв’язку України незаконно блокували судно Preventer, не даючи йому підійти до причалу нашого підприємства. У ролі тимчасового інформаційного рупора порту виступав колишній народний депутат Геннадій Задирко. Тоді дійшло навіть до того, що на основі цих вигаданих заяв про нібито несплату та мінімізацію податків, використання офшорів, заниження цін і т. п. був сфабрикований лист з підробленим підписом першого заступника ДП «Дельта-лоцман» М. Щурікова та надісланий на ім’я Прем’єр-міністра України. Паралельно Г. Задирко розіслав аналогічні за змістом депутатські звернення зі своїм підписом та підписами своїх прихильників (інших народних депутатів) в Адміністрацію Президента України. Відповідно, факти, викладені у цих листах, перевірялися Службою безпеки України, Генеральною прокуратурою України, органами внутрішніх справ України, митними органами та Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Миколаєві. За результатами проведення повної і всебічної перевірки обставин, викладених у депутатському зверненні, факти, в т. ч. і ухилення ТОВ СП «НІБУЛОН» від сплати податків, не знайшли свого підтвердження.

Зважаючи на те, що всі ці фейкові факти були неодноразово спростовані як відповідними контролюючими органами, так і нами в інтерв’ю для всеукраїнських та обласних видань ми не вважаємо за необхідне ще раз спростовувати цю інформацію, детальніше читайте тут: http://www.vn.mk.ua/stories.php?id=8060,                                                                                       http://gazeta.zn.ua/ECONOMIC/i_metsenaty_nuzhdayutsya_v_pomoschi_i_zaschite_agrarnogo_lidera_ukrainy_pytayutsya_diskreditirovat_g.html, http://www.nibulon.com/news/ogoloshennya-po-zakupivli-silgospprodukcii/oskorbitelnoe-vyskazyvanie-deputata-ukrainy-g-zadyrko-o-vas-nashix-postavschikax.html.

Цих брудних матеріалів вистачить ще не на одну замовну фейкову статтю, тому просимо порядні ЗМІ більш критично ставитися до такого роду публікацій, а у разі потреби, ми надамо необхідні підтверджувальні документи. Сьогодні ж додамо лише кілька роз’яснень.  

Щоб мати конкурентні переваги перед транснаціональними компаніями, які, відкриваючи свої представництва в Україні, вже фінансуються за рахунок грошових позик у першокласних західних банках, ми теж змушені шукати доступ до більш дешевих кредитних ресурсів. З цією метою, ми у 2004 році, маючи індивідуальну ліцензію Національного банку України на здійснення інвестиції за кордон, відкрили свою дочірню компанію у Нідерландах, а через 2 роки - у Швейцарії. У нас ніколи не було намірів приховувати існування цих компаній, вони працюють офіційно та виключно в рамках законодавства, а тому і мають співзвучні з українською компанією назви Nibulon Trading B.V. та  Nibulon S.A. Господарська діяльність цих зарубіжних компаній перебуває під постійним пильним контролем з боку міжнародних аудиторських компаній тих країн.

Як фізичні особи, ані Олексій, ані Андрій Вадатурські не є засновниками швейцарської чи нідерландської компаній. Утім, згідно з установчими документами вони мали право підпису на будь-яких документах, як представники цих компаній. Отож наявність підписів генерального директора ТОВ СП «НІБУЛОН» Олексія Вадатурського на документах групи компаній «НІБУЛОН» не є дивиною, адже відповідно до установчих документів його підпис є підписом уповноваженого представника юридичної особи, а отже, є у всіх картках зразків підписів і визнається  як західними, так і українськими банками та їхніми філіями, в яких обслуговуються наші  45 виробничих підрозділів. Відразу після свого обрання до Верховної Ради України у 2014 році Андрій Вадатурський передав в управління Олексію Вадатурському свою частку (у повному розмірі) у статутному капіталі товариства для здійснення управління цією часткою. З того моменту його підпис був виключений з реєстру західних та українських банків.

Автори фейків намагаються ввести в оману читачів, що наша компанія купує в Україні сільськогосподарську продукцію нібито за заниженими цінами, а продає за кордоном за завищеними (твердження спростовані багаточисленними перевірками). Це є вершиною некомпетентності щодо роботи зернового ринку. Річ у тім, що зерновий ринок – це висококонкурентний ринок, а ціни на внутрішньому ринку формуються на основі ринкових цін на зовнішніх ринках. Більше того, вони публікуються на офіційній сторінці компанії вже 13 років і кожен охочий має вільний доступ до цієї інформації.

Починаючи з операцій за 2013 р., «НІБУЛОН» щороку подає до Державної фіскальної служби звіт про контрольовані операції з Nibulon Trading B.V. та  Nibulon S.A. Рівень рентабельності контрольованих операцій знаходиться в межах ринкового інтервалу рентабельності, що підтверджено звітами міжнародних аудиторських компаній.  Це означає, що ціни в операціях між ТОВ СП «НІБУЛОН» та Nibulon Trading B.V. і  Nibulon S.A.з  продажу  сільськогосподарської продукції  не нижчі ринкових. Відповідно, можна констатувати, що податкові зобов’язання ТОВ СП «НІБУЛОН» у рамках даних операцій не були занижені і що в Україні наша компанія сплачує податки в розмірі, встановленому законодавством. За останні три роки нашою компанією сплачено понад 947 мільйонів гривень податків та зборів. У разі виникнення запитань у відповідних контролюючих органів, ми завжди готові надати пояснення, адже працюємо прозоро та виключно в рамках законодавства.

У нашій компанії, як і в усіх інших, час від часу відбуваються кадрові зміни. І в цьому немає нічого незвичайного, а тим паче кримінального. Кадрові зміни відбуваються в плановому режимі. Про такі події фінансові установи повідомляються завчасно. 

Ми ще раз наголошуємо, нас не зупинити! Знаючи українські реалії, наші зарубіжні партнери розуміють, що серія фейкових публікацій не має нічого спільного з реальним станом речей. Таким чином, ця ситуація тільки зміцнює наші позиції. Утім, ми залишаємо за собою право звернутися до суду з позовом про захист нашої ділової репутації, якщо ЗМІ й надалі публікуватимуть неправдиву інформацію.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.