«НІБУЛОН» жодним чином не причетний до банкрутства суднобудівного заводу «Океан»

Усі звинувачення щодо нібито причетності компанії «НІБУЛОН» до банкрутства суднобудівного заводу «Океан», є безпідставними, а інформація, оприлюднена у ЗМІ, – недостовірна.

Днями в ЗМІ з’явилася інформація про нібито причетність компанії «НІБУЛОН» до банкрутства суднобудівного заводу «Океан».

«…Слідство у справі про доведення до банкрутства ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан» розглядає в якості однієї з вагомих причин значного погіршення фінансового становища заводу виконання невигідного контракту на будівництво барж для компанії «Нібулон»…

… В рамках згаданого контракту в 2010 році "Океан" реалізував "Нібулону" 12 несамоходних барж за ціною, яка була значно нижче понесених витрат на їх будівництво. В результаті реалізації продукції нижче собівартості підприємство зазнало збитків у розмірі понад 64,5 млн гривень або близько 8,7 млн доларів США за середньозваженим курсом в 2010 році. Зазначені факти були встановлені спеціалізованої державної податкової інспекцією по роботі з великими платниками податків у ході планової перевірки ПАТ "МСЗ "Океан" на предмет дотримання вимог податкового законодавства в період з 1 січня по 31 грудня 2010 року», – йдеться в повідомленні інтернет-видання.

Спроби звинуватити нашу компанію в нібито збитковості вищезгаданого контракту вже озвучувалися в ЗМІ раніше багато разів. Подібні неправдиві заяви вже, на жаль, традиційно з’являються, коли це вигідно або чиновникам, які фактично і розвалили миколаївське суднобудування, чи сьогоднішнім чиновникам, яким «заважає» «НІБУЛОН», або ж різним олігархічним кланам, які намагаються заволодіти територіями  суднобудівних заводів, що вже не діють. Адже саме такими безпідставними звинуваченнями вони намагаються приховати свою бездарність чи бездіяльність, відволікти увагу людей від фактів зловживання і закулісної боротьби. Та й багато кому не дає спокою успішна діяльність компанії «НІБУЛОН».

Ці «сенсаційні» статті мають одну характерну рису: відсутність фактів або намагання їх підтасувати. Ми ж у своїх спростуваннях користуємося лише реальними фактами, документальними підтвердженнями та залізними доказами. Тому в черговий раз спростовуємо ці фейки та звертаємо увагу громадськості на реальні докази.

«При такій серії і при таких технологіях судна не можуть бути збитковими. Крім того, у мене є експертний висновок «Укрзовнішекспертиза» (копія), зроблений за запитом заводу «Океан» від 11 лютого 2010 року. У ньому сказано, що судна такого класу можна збудувати в Україні за 1,24-1,4 млн доларів США. Ми ж платили "Океану" еквівалентно по 1,5 млн доларів США за судно, тобто навіть істотно вище діапазону цін, існуючих на ринку. Можна собі тільки уявити, якою була б собівартість одного судна, якби ці 24 судна будувалися одночасно силами всіх 3-х миколаївських суднобудівних заводів. – спростував тоді недостовірність такого припущення Олексій Вадатурський. – Чому? Тому що утримання суднобудівного заводу – це дуже дорого. Дуже багато витрат на те, щоб підтримувати завод у робочому стані, навіть якщо він стоїть без замовлень. Ось так і виходить, що якщо замовник один, всі витрати лягають на нього одного. Тому при такому порядку калькулювання собівартості продукції і відсутності інших замовлень, у разі розміщення 24 наших замовлень одночасно на трьох суднобудівних заводах, на них були б віднесені витрати всіх трьох миколаївських заводів. Зрозуміло, що тоді б собівартість багаторазово перевищила ціну суднобудівного контракту, адже не може один замовник покривати всі виробничі та інші витрати всіх заводів.

Утім можна з упевненістю стверджувати, що, якби не розміщення замовлення нашої компанії на будівництво 24 (а не 12, як це написано в статті) несамохідних суден та 6 буксирів, завод призупинив свою діяльність двома роками раніше».

Автори статті також посилаються на витяг з Акта «Про результати виїзної планової перевірки ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод "Океан"» № 755/36/14307653  від 01.07.2011 року. Однак висновки Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платникам податків у м. Миколаєві, викладені в акті, за позовами самого Публічного акціонерного товариства «Миколаївський суднобудівний завод "Океан"», були спростовані в судовому порядку. До речі, ми стосовно цієї боротьби заводу з відповідними органами, які поставили собі за ціль розвалити завод, нічого й не знали.

А податкові повідомлення-рішення, прийняті на підставі цього акта, визнані протиправними та скасовані. Це підтверджується нижченаведеними рішеннями:

-  постановою Миколаївського окружного адміністративного суду  від 18.10.2011 року по справі № 2а-5852/11/1470 (залишеною в силі ухвалою Вищого адміністративного суду від 05.02.2015 року К/9991/24281/12);

-  постановою Миколаївського окружного адміністративного суду  від 12.12.2011 року по справі № 2а-5853/11/1470 (залишеною в силі ухвалою Вищого адміністративного суду від 29.02.2016 року К/800/57337/13);

- постановою Одеського  апеляційного адміністративного суду  від 06.02.2013 року по справі № 2а-5912/11/1470 (залишеною в силі ухвалою Вищого адміністративного суду від 18.11.2014 року К/800/7304/14).

Також ми  звертаємо увагу на те, що контролюючим органом – Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Миколаєві – було проведено планову виїзну перевірку ТОВ СП «НІБУЛОН» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2009 р. до 31.12.2010 р., валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2009 р. до 31.12.2010 р. та складено довідку від 01.08.2011 р. № 844/40/14291113.

Крім того, щомісячно, за звітні періоди 2010 року, проводились і позапланові виїзні перевірки ТОВ СП «НІБУЛОН» з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

Таким чином, за результатами вищезазначених перевірок, порушень податкового законодавства як з боку ТОВ СП «НІБУЛОН», так і стосовно нашої співпраці з ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод "Океан"»  виявлено не було. Погодьтеся, цього більш ніж достатньо для спростування безпідставних звинувачень на адресу компанії. 

Як відомо широкому загалу, головним слідчим управлінням ГПУ здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42014150020000020 від 20.03.2014 стосовно службових осіб ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан», які зловживаючи своїм службовим становищем та повноваженнями, діючи умисно за попередньою змовою групою осіб із невстановленими службовими особами інших юридичних осіб, у період з 2012-2016 років вчиняючи дії, спрямовані на створення штучного кредиторського боргу товариства, умисно доводячи його до банкрутства, заволоділи майном ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан», що спричинило тяжкі наслідки у вигляді матеріальної шкоди в особливо великих розмірах, за ознаками злочинів, передбачених частиною 4 статті 190, частиною 5 статті 191, частиною 2 статті 364, частиною 2 статті 364¹, статтями 356, 219 КК України.

Утім ані ТОВ СП «НІБУЛОН», ані службові особи товариства не є учасниками зазначеного кримінального провадження № 42014150020000020 від 20.03.2014. Посадові особи товариства в якості свідків у цьому кримінальному провадженні для надання пояснень не викликались. Документи за розрахунками з ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод "Океан"» за зазначений період у товариства не витребовувались. Право слідчих на тимчасовий доступ до документів нашого товариства не реалізовувалось. 

Більше того, ТОВ СП «НІБУЛОН», навпаки, саме  потерпіло від співпраці та процедури банкрутства, потрапивши з виконанням наших замовлень у розпал ситуації зі зміною власників заводу. Коли нові власники вкрали метал, але робили вигляд, що він зник ще до їхнього приходу. Тому ми є кредитором у справі № 5016/1284/2012(5/45) про банкрутство ПАТ «МСЗ "Океан"» з вимогами в сумі 14 431 874,95 грн, що визнані та включені до реєстру вимог кредиторів судом ухвалами господарського суду Миколаївської області від 24.04.2013 і 23.06.2016.

Отже, вчинення службовими особами ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод "Океан"» умисних за попередньою змовою групою осіб із службовими особами інших юридичних осіб (ТОВ «Консалтинг-Гамма», ТОВ «Фінком Трейдінг») діянь, що полягали, зокрема у створенні штучного кредиторського боргу ПАТ «МСЗ "Океан"» перед ТОВ «Консалтинг-Гамма», доведенні Боржника до банкрутства та у заволодінні його майном, унеможливило задоволення кредиторських вимог ТОВ СП «НІБУЛОН» до ПАТ «МСЗ "Океан"», тобто завдало товариству великої матеріальної шкоди в сумі 14 431 874,95 грн.

Таким чином, усі звинувачення щодо нібито причетності компанії «НІБУЛОН» до банкрутства суднобудівного заводу «Океан», є безпідставними, а інформація, оприлюднена у ЗМІ, – недостовірна.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.