Про рейтинги Мінінфраструктури

Cудячи з усього, нас, і вас теж, або відверто обманюють, або ж навмисно намагаються дискредитувати нашу компанію.
Уже понад 10 років наша компанія інвестує мільярди гривень у розвиток внутрішнього водного транспорту. В рамках цього проєкту ми збудували сучасний вантажний флот під прапором України на українському заводі, високотехнологічні перевантажувальні комплекси. Поставивши собі за мету переорієнтувати ватажні потоки компанії з автошляхів на річки, ми досягли значно більшого – докорінно та комплексно змінили транспортну логістику країни на сучасну модель, яка добре зарекомендувала себе в розвинених країнах світу.
За ці роки наша судноплавна компанія транспортувала річками 18,5  млн тонн вантажів, а отже, завдяки нашій далекоглядній і державницькій позиції, дороги країни розвантажено на понад 770 тисяч вантажівок! 
Структура наших вантажопотоків теж зазнала позитивних планових змін. Тепер ми 60% вантажів транспортуємо річками, 30% – залізницею і всього 10% (!) – автошляхами. Тобто ми зробили все, щоб 90% вантажів компанії були переведені з автошляхів на річки та залізницю.
Ось наш реальний приклад, як потрібно вирішувати проблему вантажівок на автошляхах України.
А тепер давайте згадаємо, що за цей час зробило Міністерство інфраструктури… Наскільки нам відомо, зазвичай ця шалена робота починалася на початку липня кожного року і десь до кінця серпня затихала… Чиновники боролися у фейсбуці – писали багато гнівних постів, знімали відео на дорогах, звинувачували всіх, не забуваючи і про нашу компанію, проводили різні наради, навіть інколи приїжджали в Миколаїв і критикували туалети на залізничному вокзалі. Так люди боролися за рейтинг, але за свій власний, і жодної користі для держави.
Цьогорічна боротьба теж почалася з гучних заяв і завершилася складанням щоденного рейтингу т.з. порушників габаритно-вагових норм – щодня міністр Криклій звітує про найбільших, на їхній погляд, порушників. Так! А ви не знали, що складання рейтингів допоможе зменшити кількість вантажівок на дорогах? Дивно… Все ж так просто…  Навіщо будувати флот, термінали… Складайте рейтинги!
Але повернімося до рейтингу за 7 липня, в який
Міністерство інфраструктури 
додало і нашу компанію як одного з головних порушників дня! І тут починається найцікавіше, адже, судячи з усього, нас, і вас теж, або відверто обманюють, або ж навмисно намагаються дискредитувати нашу компанію. 
Чому ми так вважаємо.
По-перше, відразу зазначимо, що мова йде про перевезення комбайну автомобілем Scania, а не зерна, як дехто подумав. Зважаючи на те, що комбайн  – це негабаритний та неподільний вантаж, перевозити його частинами неможливо. 
По-друге, на сайті вказана недостовірна інформація. Зокрема написано, що «…авто SKANIA ТОВ «СП НІБУЛОН» з перевантаженням на одиничну вісь – 11,940 т… та на здвоєну вісь  – 17,7 т». У той же час у талоні про зважування (додаємо) зазначена вага на одиничну вісь – 11,64 т, а на здвоєну – 16,94 т. Як вам гра цифр? 300 кг додали на одну вісь, 760 кг – на іншу. Майстерно, так?
Йдемо далі. Відповідно до свідоцтва про реєстрацію автотранспортних засобів загальна маса споряджених авто з причепом та комбайном становить 34,871 т. В той же час у талоні загальна вага становить 36 т. Знову гра цифр? Знову додали 1,2 т. А можливо й переплутали та подали інформацію про якесь інше авто. 
Під час перевірки наш водій пред’явив офіційний дозвіл на перевезення (додаємо). У ньому вказано маршрут, особливі умови руху, яких ми теж дотримувалися, і параметри (розбіжність між вказаною та реальною вагою не перевищує допустимих 2%, згідно Постанови КМУ №879 від 27 червня 2007 р.). Офіційно ми сплатили і всі необхідні платежі.   
Таким чином, ми не порушили жодних правил чи законів.
У той же час у нас виникає багато запитань до Укртрансбезпеки та Міністерства інфраструктури. І ми їх обов’язково з’ясуємо, адже вже готуємо звернення до Укртрансбезпеки та матеріали до суду. 
Пане міністре, перед тим, як критикувати нас, згадайте, як Ви були на нашому новому річковому терміналі, як оцінили нашу роботу і як самі були здивовані поганим станом доріг в області. Так, ми ще поки не навчилися перевозити комбайни річками. Але, можливо, Ви, пане міністре, знаєте тих, хто вміє це робити? Бо сьогодні с.-г. техніку тисячами переміщують автошляхами з однієї області в іншу, адже урожай, який вирощувався у таких надскладних умовах, потрібно зібрати.  
І, будь ласка, дайте завдання своїм підлеглим, щоб вони більш прискіпливо аналізували інформацію, яку подають Вам для оприлюднення, а не займалися чорним піаром. Не допускайте, щоб такі ганебні помилки відволікали бізнес від роботи. Варто спрямовувати весь свій потенціал на реально корисні справи.


Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.