Шантаж і наклеп як спроба помститися за викриття злочинів і програш у суді

Упродовж останнього місяця керівництво компанії «НІБУЛОН» неодноразово стикалося зі спробами шантажу та поширенням у ЗМІ і соціальних мережах неправдивої інформації, автором якої став звільнений на початку березня за фактом розкрадання директор філії «Сухорабівська», що на Полтавщині, Бур’ян О. Б.

У лютому цього року фахівцями компанії було проведено розслідування за фактом зловживання товарно-матеріальними цінностями та спроби крадіжки на філії «Сухорабівська». За фактом розслідування було порушено кримінальну справу, а також звільнено у зв’язку із втратою довіри Бур’яна О. Б., дії якого призвели до значних збитків ТОВ СП «НІБУЛОН» та можуть завдати збитків компанії і в подальшому. Зухвале і злочинне зловживання обов’язками, спроби підставити інших працівників філії з метою уникнути відповідальності – все це свідчило про відсутність у такого працівника чесності, порядності й поваги до інших і до самого себе. Ініційоване нашою компанією розслідування буде обов’язково доведене до суду для винесення справедливого рішення –злочин має бути покараний.

Напевно, саме така принципова позиція керівництва компанії і викликала у ображеного працівника ідею помститися колишньому роботодавцю. Відразу після звільнення послідували спроби шантажу, саботажу та поширення неправдивої інформації у соціальних мережах. 

Наступним кроком Бур’яна О. Б. стало об’єднання зусиль з іншими авантюристами – інформаційним порталом «СтопКор» та ТОВ «Інформаційне агенство «СтопкорТВ». Це видання вже відоме всім як автор цинічної замовної інформаційної війни проти нашої компанії. Не гребуючи нічим і застосовуючи брудні методи боротьби, вони протягом пів року здійснювали цілеспрямований тиск на наше підприємство. Трохи більше року знадобилося нам для того, щоб довести неправомірність дій цих псевдожурналістів у суді. 

Історія нашої компанія – лише окремий епізод злочинної діяльності цих псевдожурналістів. Протягом певного часу під прапором журналістики вони тероризували й інші підприємства. 

Підтвердженням того, що діяльність «СтопКор» – це кричущий бандитизм і рекет у журналістській подобі, стало і виключення проєкту журналістських розслідувань «Стоп корупції» із Глобальної мережі журналістів-розслідувачів GIJN через непрофесіоналізм і конфлікт інтересів. GIJN об’єднує журналістів 76 країн, і керівництво двічі розглядало питання про виключення «Стоп корупції». Це перший випадок в історії глобального об’єднання, що охоплює 177 організацій у 76 країнах світу.

Отже, сьогоднішні дії порталу ми можемо розцінювати лише як спробу помститися нашій компанії за програну ними у суді справу щодо розповсюдження неправдивої інформації. Тим більше, що і діють псевдожурналісти тими самим ж неправомірними методами – неправдива тенденційна та неперевірена вибіркова інформація з перекручуванням фактів і домислами, елементами шантажу й обману. Мова йде про матеріал «На Полтавщині компанію Вадатурського упіймали на забрудненні річки отрутохімікатами», опублікований на порталі вчора, 29 квітня 2020 р.

Вказана публікація – неякісний фейк, неправдиве перекручування подій і чергова спроба маніпулювати думкою читачів. Цього разу з присмаком образи на законне доведення злочинних дій як видання, так і замовника публікації. 

Офіційно повідомляємо, що всі підрозділи нашої компанії працюють в інтересах громади та виключно у рамках правового поля і є зразками захисту навколишнього природного середовища й забезпечення санітарно-епідеміологічного добробуту населення. 

По-перше, твердження, що наше підприємство «воду для цього бере прямісінько з річки Псел – без жодних дозволів», – це стовідсоткова неправда. Філія «Сухорабівська» здійснює водозабір за межами с. Сухорабівка Решетилівського району Полтавської області із річки Псьол, лівої притоки річки Дніпро, на підставі п. 9 «Водокористувачі зобов’язані здійснювати спеціальне водокористування лише за наявності дозволу» статті 44 Водного Кодексу України (надалі – ВКУ), на підставі діючого дозволу на спеціальне водокористування №299/ПЛ/49д-18 від 11.10.2018 р. виданого Сектором у Полтавській області Державного водного агентства України на підставі абз. 2 ст. 49 ВКУ «Дозвіл на спеціальне водокористування видається територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства». Загалом цей дозвіл видано ТОВ СП «НІБУЛОН» для можливості здійснення водокористування для всіх підрозділів у Полтавській області. Строк дії дозволу – до 11.10.2021 р. Право здійснення водокористування ТОВ СП «НІБУЛОН» як підприємством визначено абз. 1 ст. 42 ВКУ «Водокористувачами в Україні можуть бути підприємства, установи, організації і громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, іноземні юридичні особи». Підприємство використовує води із р. Псьол для задоволення виробничих потреб (приготування розчинів для обприскування полів засобами захисту рослин), а не із свердловин, на підставі ст. 61 ВКУ «Підземні води питної якості повинні використовуватися у першу чергу для задоволення потреб питного і господарсько-побутового водопостачання населення, а також харчової промисловості та тваринництва». 

По-друге, суто маніпулятивне твердження про те, що трактори «безперешкодно ганяють уздовж річки», – слабка спроба псевдожурналістів наситити матеріал хоч якимось змістом. Трактори нашої компанії здійснюють транспортування води виключно зі встановленого місця забору і за встановленим маршрутом. Саме з метою вчинення якомога меншого впливу на під’їзну дорогу та місце забору води підприємством використовується трактор марки МТЗ з ємністю малого об’єму, встановленої на базі причепу. У підприємства також є і «більша» бочка, об’ємом близько 10 куб. м, але вона використовується виключно для приймання води з транспортувальної ємності і подачі її для підготовки розчинів безпосередньо в полі. Що стосується забору води безпосередньо з річки, то він здійснюється виключно пересувною мотопомпою Honda, а рукава, які використовуються для забору води з річки, ні в якому разі не контактують з розчинами для обприскування полів. 

По-третє, про «оприскані отрутохімікатами поля» – це також черговий фейк. Для приготування розчинів з метою обробки полів підприємством використовуються пестициди і агрохімікати, які відповідають державним стандартам, санітарним нормам та іншим нормативним документам і мають відповідні сертифікати. Обробка полів, а відповідно і забір води, відбувався в нічний час саме відповідно до п. 6.1.5 «Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові (до 10) і вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10 С.» та п.6.11.3 «застосування пестицидів для захисту зелених насаджень дозволяється тільки з 22 до 7 години ранку» Державних санітарних правил ДСанПіН 8.8..1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 3 серпня 1998 р. №1.

По-четверте, ще одна маніпуляція: «…тісну співпрацю з місцевими органами можна простежити. Наприклад, у декларації сільського голови – дохід від надання філії ТОВ СП «Нібулон» майна в оренду». Не сільський голова, а його дружина справді отримує щороку дохід від компанії «НІБУЛОН» за оренду земельних паїв, що є у її власності. Як і інші селяни. Як і іншим нашим орендодавцям, ми надаємо їй допомогу у безкоштовній оранці земельної ділянки. Це нормальні господарські відносини, а спроби демонізувати їх свідчать лише про тенденційний і замовний характер статті. 

По-п’яте, поліція, яка прибула на місце під час влаштованої нашим колишнім працівником провокації, не пред’явила ніяких претензій до роботи філії нашої компанії. Жодного порушення карантину чи норм по забору води не зафіксовано. Всі дозвільні документи були в наявності. У свою чергу був складений акт щодо перешкоджання діяльності нашого підприємства. Можливо ідея такої недолугої провокації була підказана нашому колишньому працівнику та його дружині саме порталом «СтопКор», який має величезний досвід з влаштування таких авантюр та провокацій.

І останнє, кожен селянин (крім ображених зловмисників) знає, що до приходу у 2006 році компанії «НІБУЛОН» господарство було занедбане, поля не оброблялися, тваринницькі ферми опустіли, орендна плата видавалася сільгосппродукцією. Сьогодні філія «Сухорабівська» вже має 15-річну історію, найбільшими досягненнями якої є, звичайно, передові позиції у виробництві. Прикладом для інших сільгоспвиробників є культура праці на нашому підприємстві, його облаштована та озеленена територія, а також соціальна відповідальність компанії. Ми надаємо систематичну фінансову допомогу для розвитку місцевої інфраструктури Сухорабівки, для проведення та організації свят, оздоровлення учнів сільської школи тощо, ремонту приміщення сільської школи. Завдяки компанії «НІБУЛОН» учні та вчителі школи долучилися до новітніх технологій, а навчальний процес став цікавішим та ефективнішим, адже тепер у школі працює новий сучасний мультимедійний проєктор. Два роки тому компанія надала допомогу у розмірі 100 000 грн для забезпечення села високошвидкісним інтернетом (встановлення вежі-ретранслятора). А наприкінці минулого року компанія надала 117 155 грн для добудови футбольного майданчика у центрі села і придбання штучного покриття, воріт та огорожі. Усі роботи будуть завершені після закінчення карантину. 

Не залишається наша компанія осторонь і найнагальнішої сьогодні проблеми – епідемії коронавірусної інфекції. Тільки у Полтавській області ми вже надали допомогу КНП «Решетилівська центральна районна лікарня Решетилівської районної ради Полтавської області» – 70 комплектів медичного захисного одягу; КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Решетилівської районної ради Полтавської області» – 30 комплектів медичного захисного одягу; КНМП «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» надано допомогу у сумі 50 тис. грн для запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби.

Але очевидно, що псевдожурналістам епідемія не стає на заваді публікації неперевіреної сфабрикованої інформації. Коли вся провідна журналістика і громадськість стоїть на передовій з вивчення, аналізу та поширення інформації, вони намагаються шантажувати та заважати роботі бізнесу, продовжуючи свій злочинний інформаційний тероризм. Напевно, на справжню журналістику не вистачає ні сил, ні компетенції. Прикро. 

Ми ж вкотре готуємо всі документи до суду і знову обов’язково доведемо свою правоту.

 

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.