Спростування щодо інформації Державної архітектурно-будівельної інспекції

У зв’язку з оприлюдненням на сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції (далі ДАБІ) інформації про скасування декларації щодо будівництва об’єкта на території суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН», вважаємо за необхідне доповнити її та пояснити ситуацію, що склалася.

Наприкінці липня 2016 року ми розпочали реконструкцію суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН». Будівництво було розпочато після отримання Декларації про початок проведення будівельних робіт №МК 083162070598 від 25.07.2016 р. Відповідно ДАБІ у Миколаївській області була перевірена повнота даних, зазначених у декларації.

У жовтні 2016 року Управлінням ДАБІ в Миколаївській області була проведена перевірка одного з об’єктів будівництва на суднобудівно-судноремонтному заводі ТОВ СП «НІБУЛОН». Жодних порушень, у тому числі недоліків у проекті будівництва,в ході цієї перевірки виявлено не було.

Але згодом замовнику  ТОВ СП «НІБУЛОН» та проектувальнику   ФОП Біла Р.М. поштою був надісланий Акт перевірки, в якому йшлося вже про нібито відсутні вихідні дані у складі проекту і невідповідність містобудівним умовам об’єкта будівництва. Таким чином, Управління ДАБІ в Миколаївській області проігнорувало визначений законодавством порядок оформлення результатів державного архітектурно-будівельного контролю, зокрема, в частині доведення до суб’єктів містобудування результатів цієї перевірки – до ТОВ СП «НІБУЛОН» як замовника та ФОП Біла Р.М. як проектувальника, щодо яких проводилася перевірка. Закономірним наслідком вказаних дій Управління ДАБІ в Миколаївській області стало позбавлення як замовника, так і проектувальника гарантованих законодавством повноважень, у тому числі права своєчасно ознайомитися з актом перевірки та надати у встановленому порядку свої зауваження до нього.

Слід наголосити, що ТОВ СП «НІБУЛОН» вважає Акт перевірки незаконним, а висновки, зроблені в ньому – безпідставними, тому подало відповідні заперечення. Однак заперечення нашої компанії не були враховані, а справа про правопорушення в сфері містобудівної діяльності розглядалася без замовника і проектувальника, адже вони не були повідомлені про це, що є прямим порушенням Порядку накладення штрафів за порушення в сфері містобудівної діяльності.

Станом на сьогодні Припис про усунення порушень вимог законодавства в сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил та Постанова про накладення штрафів за правопорушення в сфері містобудівної діяльності, винесені стосовно проектувальника, оскаржуються ним у судовому порядку. ТОВ СП «НІБУЛОН» у цій справі виступає як третя сторона.

Наша компанія є одним із провідних українських інвесторів. За весь час своєї діяльності «НІБУЛОН» збудував більше двадцяти об’єктів інфраструктури. У процесі будівництва для нас завжди головним є, було і буде якість та дотримання всіх норм і правил, встановлених законодавством України. Ми пройшли сотні різноманітних перевірок, у т. ч. і перевірку об’єктів будівництва суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН», що проводилась  Управлінням ДАБІ у Миколаївській області. Вихідні дані для проектування об’єктів вже проведених перевірок були аналогічними, і в результаті перевірок жодних порушень містобудівного законодавства виявлено не було.

Тож постає логічне питання щодо власне «неупередженого» трактування посадовими особами територіальних органів ДАБІ України норм законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних стандартів і правил, а також довільного оформлення результатів проведення державного архітектурно-будівельного контролю.  А відповідь на нього проста – це ціна того, що наша компанія не захотіла «домовлятися» про вирішення питання. А не «домовлялися» ми тому, що не порушуємо законодавство і не беремо участі в корупційних схемах.

Дивним є ще один факт. Перевірка відбулася в жовтні 2016 року, а інформація на сайті ДАБІ була розміщена в останні дні грудня, після того, як стало відомо, що Європейський інвестиційний банк підписав з нашим підприємством угоду про виділення 71 млн євро для реалізації інвестиційного проекту, частиною якого є і реконструкція суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН».

Тож поки ми як патріотично налаштована українська компанія докладаємо максимум зусиль для залучення інвестицій від провідних фінансових установ світу, чиновники з Державної архітектурно-будівельної інспекції, не бажаючи відмовлятися від старих корупційних схем, намагаються завдати удару по іміджу компанії та роблять все, щоб погіршити інвестиційний клімат як Миколаївщини, так і України в цілому.   

Ще раз наголошуємо, ТОВ СП «НІБУЛОН» не брало і не буде брати участь у корупційних схемах, а свої права будемо захищати в судовому порядку.

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.