Земельна ділянка під будівництво перевантажувального термінала філії «Вознесенська» ТОВ СП «НІБУЛОН» придбана відповідно до вимог чинного законодавства

На жаль, для працівників редакції НікВєсті вже стало звичкою подавати або неправдиву чи фейкову, або однобоку та недостатньо опрацьовану і досліджену інформацію про компанію «НІБУЛОН» і її власників.

Виборча кампанія до Верховної Ради України офіційно стартувала кілька тижнів тому, та ще й А. Вадатурський зареєструвався кандидатом в народні депутати ВРУ, тож «кишенькова» редакція інформаційного порталу НікВєсті відразу розпочала свою брудну інформаційну війну проти «неугодних» для її власників. З відкритих джерел відомо, що кінцевим беніфіціарним власником цього видання є О. А. Янішевська, яка належить до групи впливу колишнього голови Миколаївської ОДА В. І. Мерікова («Народний фронт») та була призначена заступником голови ОДА за часів його головування.

Тож, мабуть, у редакції вирішили, що «настала пора» дістати з шухляди застарілу і неактуальну інформацію та опублікувати «розгромну» статтю під назвою «Віце-губернатор Бонь незаконно продав «НІБУЛОНу» землю під терміналом у Вознесенську».

Ідеться про матеріали перевірки стану виконавчої дисципліни у Миколаївській ОДА, під час якої були нібито виявлені порушення при продажу компанії «НІБУЛОН» земельної ділянки під будівництво термінала у Вознесенському районі. Але увага! Перевірка відбулася ще у листопаді 2018 року. Це ж яку потрібно мати нелюдську витримку, щоб чекати на оприлюднення цих «викривальних» матеріалів довгих 7 місяців!

Можливо шукали докази чи перевіряли інформацію, – скажете ви. Навіть не мрійте – не про цю редакцію. Журналістська етика їм тільки снилась. Адже на початку весни 2019 року Миколаївська ОДА подала звіт про проведену роботу з усунення порушень та недоліків, виявлених під час перевірки. Там зокрема зазначено, що спільно з головним управлінням Держгеокадастру у Миколаївській області було проведено додаткове вивчення питання стосовно формування земельної ділянки та наявності документації із землеустрою щодо прибережної захисної смуги річки Південний Буг і порушень не виявлено. Але кого це цікавить, замовник то вимагає негатив про «НІБУЛОН» і Вадатурських.

 На жаль, для працівників редакції НікВєсті вже стало звичкою подавати або неправдиву чи фейкову, або однобоку та недостатньо опрацьовану і досліджену інформацію про компанію «НІБУЛОН» і її власників.   

До слова, 5 червня 2019 року Рішенням Господарського суду Миколаївської області визнано недостовірною, негативною і такою, що принижує ділову репутацію ТОВ СП «НІБУЛОН», інформацію, яка була поширена 10.06.2018 на вебсайті НікВєсті електронною публікацією під заголовком «5 канал показал, как Вадатурский зарабатывает на кредитных схемах». Також суд зобов’язав редакцію НікВєсті розмістити спростування про розповсюдження негативної та недостовірної інформації. На жодне засідання представники НікВєсті так і не з’явилися, а вся кореспонденція, надіслана поштою на адресу редакції, поверталася через закінчення терміну зберігання її на пошті.

Утім, про це згодом, сьогодні ж ми доведемо, що земельна ділянка під будівництво перевантажувального термінала філії «Вознесенська» ТОВ СП «НІБУЛОН» придбана  відповідно до вимог чинного законодавства. Інакше і бути не могло.

Ця історія почалася задовго до сьогодні і до моменту призначення В. В. Боня на посаду заступника чи в. о. голови Миколаївської ОДА. Питання про відновлення вантажних річкових перевезень Південним Бугом назрівало давно, адже щороку наше місто та область, будучи портовими і транзитними, значно потерпали від перевантаження вантажівками автошляхів. Але всі лише скаржилися на цю проблему чи звинувачували аграріїв, що вони розбивають дороги і ніхто не наважувався вирішити її. І лише наша компанія розробила масштабний інвестиційний проєкт з відродження українських річок як головних транспортних артерій України. Залучила інвестиції провідних міжнародних фінансових інститутів світу і розпочала реалізацію цього проєкту.

У рамках цієї інвестиційної програми відбулося і будівництво перевантажувального термінала на р. Південний Буг у  с. Бузьке Вознесенського району, який і був збудований у 2016 році. Але, як ви знаєте, будуємо ми підприємства за три місяці, а дозвільні документи отримуємо роками. Не став виключенням і цей об’єкт.    

Влітку 2010 року розпорядженням Миколаївської ОДА  від 08.07.2010 року за № 214-р нам було надано дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення в оренду строком на 49 років земельної ділянки площею 5,3030 га пасовищ для  будівництва та обслуговування  об’єктів транспортної інфраструктури для обробки зернових вантажів, пов’язаної з морським та річковим  вантажооборотом (перевантажувального термінала) із земель державної власності, не наданих у власність  або у користування  в межах території Вознесенського району Миколаївської області.

Далі був розроблений проєкт землеустрою, який пройшов  державну  землевпорядну експертизу Головного управління Держкомзему у Миколаївській області. Також проєкт затверджений і тодішнім керівництвом Миколаївської ОДА.  

«Земельна ділянка  площею 5,3030 га відноситься до земель сільськогосподарського призначення, за  видами угідь – пасовища», – вказано у довідці про кількісну  і якісну характеристику земельної ділянки, наданої Головним управлінням  Держкомзему  у Миколаївській області від 16.07.2010 року № 2231-1900пл/7-714/10.

Той факт, що земельна ділянка площею 5,3030 га належить до земель сільськогосподарського призначення  (пасовища), і обмеження у використанні останньої відсутні, підтверджується і висновком 15.07.2010 року № 1 (відповідно до ст.186-1 Земельного кодексу України (в редакції чинної станом на момент відведення ділянки), яким комісія з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою, у складі посадових осіб відділу Держкомзему у Вознесенському районі Миколаївської області, районним архітектором Вознесенської районної державної адміністрації, Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища в Миколаївській області, Вознесенською районною санітарно-епідеміологічною станцією, управлінням культури Миколаївської ОДА погодила проєкт землеустрою.

Відповідно до висновку Державного управління охорони навколишнього природного   середовища в Миколаївській області земельна ділянка площею 5,3030 га розташована НЕ в прибережній захисній смузі, а у водоохоронній зоні річки Південний Буг. Цей факт підтверджується технічною документацією зі встановлення водоохоронної зони та прибережної смуги річки Південний Буг на території землекористування Вознесенського району Миколаївської області, розробленою Миколаївською філією інституту «УкрНДІземпроект», де відповідно територія запроектованої земельної ділянки площею 5,3030 га не належить до прибережної смуги (рішення виконавчого комітету Вознесенської районної ради народних депутатів від 29.06.1990 року № 125).

17 серпня 2010 року у с. Бузьке Вознесенського району були проведені громадські слухання, про що були подані відповідні анонси у ЗМІ, і кожен охочий міг взяти участь у цих обговореннях.

У вересні 2010 р. (задовго до призначення В. В. Боня) між Миколаївською ОДА та ТОВ СП «НІБУЛОН» укладено відповідний договір оренди (строком на 49 років).

До слова, всі ці 5 років ми паралельно отримували і 47 різних дозвільних документів на проведення днопоглиблювальних робіт на річці Південний Буг, адже наявні на той час глибини не відповідали паспортним і не давали можливість здійснювати ні вантажні, ні пасажирські перевезення.

Після будівництва та введення в експлуатацію перевантажувального термінала у жовтні 2016 року ми подали клопотання про викуп цієї ділянки до Миколаївської ОДА. І відповідно отримали дозвіл на проведення експертної грошової оцінки. 9 червня 2017 року ТОВ «ЮГЗЕМСЕРВІС» на замовлення Миколаївської ОДА виготовило звіт з експертної грошової  оцінки на  вказану ділянку.

У подальшому, відповідно до вимог чинного законодавства, було прийнято розпорядження голови Миколаївської ОДА від 26.04.2018 № 143-р щодо продажу ТОВ СП «НІБУЛОН» земельної ділянки державної власності площею 5,3030 га кадастровий номер 4822080800:18:000:0153.

Так, відповідно до витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку площею 5,3030 га кадастровий номер 4822080800:18:000:0153 будь-які обмеження у використанні земельної ділянки не зареєстровані, а в пропозиціях головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області за результатами розгляду клопотання ТОВ СП «НІБУЛОН» на продаж земельної ділянки, також відсутня інформація щодо розташування земельної ділянки в межах прибережної захисної смуги та наявності обмежень у її використанні.

При відведенні земельної ділянки та будівництва перевантажувального термінала жодних питань з боку правоохоронних органів, органів державного контролю не надходило.

Не забувайте і про фінансові кошти, які за ці роки надійшли від компанії за оренду та придбання цієї земельної ділянки у місцевий бюджет, а це понад 4 млн грн.

Станом на сьогодні вказана ділянка перебуває у відмінному санітарному стані, здійснено берегоукріплення. Жодних збитків, ні місцевій громаді, ні екології річки та населеним пунктам не нанесено.

Таким чином, інформація про те, що вищевказана земельна ділянка перебуває в прибережній зоні та придбана з порушенням вимог чинного законодавства, не відповідає дійсності.

Закликаємо А. Янішевську та В. Мерікова бути перш за все порядними і  припинити дискредитувати компанію «НІБУЛОН» і її власників, використовуючи видання НікВєсті. Ви знищуєте і без того не кращий інвестиційний клімат Миколаївської області, адже будучи при владі особливих досягнень не здобули. Жаль, що і молоді працівники редакції НікВєсті тільки на словах прикриваються великим бажанням допомогти Миколаєву та області, а насправді ж займаються низькопробною пропагандою та розповсюдженням неправдивих матеріалів. Згадайте, що ви журналісти, а не банальні виконавці забаганок своїх господарів.  

Усі права захищені © 2023 ТОВ СП «НІБУЛОН»

ТОВ СП «НІБУЛОН» володіє авторськими правами на матеріали (тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, скріншоти, скан-копії, відео, аудіо тощо), які розміщені на вебсторінках його вебсайту (nibulon.com), якщо не зазначено інше.
Під час використання матеріалів, розміщених на вебсторінках вебсайту ТОВ СП «НІБУЛОН» (nibulon.com), обов`язковим є зазначення прямого відкритого для пошукових систем гіперпосилання безпосередньо на nibulon.com. Посилання має бути розміщене незалежно від повного чи часткового використання матеріалів.