Андрій Вадатурський розповів про виклики, які стоять перед українським бізнесом, на Мюнхенській безпековій конференції

Наскрізною темою 59-ї Мюнхенської безпекової конференції стало вторгнення РФ в Україну, а також політична та військово-технічна підтримка нашої країни. У ході організованих заходів Андрій Вадатурський наголосив, що агресія Росії зокрема спрямована на знищення приватного бізнесу в Україні. Дисбаланс міжнародної підтримки проявляється в тому, що в той час як державний сектор отримує значну допомогу, виживання бізнесу лишається поза увагою. Водночас саме останньому відведено роль утримувача економічної стабільності України.На прикладі «НІБУЛОНа» Андрій пояснив, чим загрожує ігнорування проблем українського бізнесу. На думку Вадатурського, світ має бути свідомим щодо ризику дефіциту зернових, з чим можна зіткнутися вже за рік.«Зараз зусилля всіх зацікавлених сторін спрямовані на те, аби вивезти з України збіжжя, яке країна виростила у 2021 році, та вплинути на світову продуктову кризу. Проте більша проблема полягає в тому, що в 2023 році Україна виростить продукції на 30–40 млн тонн менше. Цю нестачу не так легко перекрити навіть у світових масштабах. Повірте, за таких умов вас хвилюватиме не ціна, а відсутність пропозиції як такої», – звернувся Андрій до учасників конференції.«Від міжнародної спільноти українським аграріям потрібні 3 речі: перша – підтримка кредиторів під час війни; друга – нове фінансування безпосередньо для бізнесу/банківського сектору, що може бути вирішено шляхом надання гарантій щодо воєнних ризиків від G7 та міжнародних фінансових організацій; третя – організована допомога в розмінуванні земель сільськогосподарського призначення й повернення цих територій для аграрного виробництва вже сьогодні», – зазначив Андрій Вадатурський.Увага таких провідних фінансових установ, як DEG, і її очільника до проблем українського бізнесу та зусилля, які разом із усім німецьким політикумом докладаються, аби привернути до них увагу, мають надзвичайно важливе значення не тільки для України, а й для продовольчої безпеки всього світу. Ми сподіваємось, що заклик українського бізнесу було почуто і очікуємо, що відповідне рішення буде прийнято вже на найближчому саміті G7.

Будьте в курсі всіх новин!

Щотижня ви отримуватимете наші новини у форматі дайджесту  

[pwf_filter id="8699"]

Оформити заявку

Стати постачальником

Стати пайовиком

Замовити послугу

Кращий роботодавець року в номінації «Соціально відповідальний роботодавець»
Видана

Міністерство Соціальної Політики України Державна Служба Зайнятості (Центральний Апарат) Миколаївський Обласний Центр Зайнятості

Сертифікація

ISO 14001:2015

Рік

2017, 2019

Андрій Вадатурський

CEO

Андрій Вадатурський став генеральним директором «НІБУЛОНу» після понад 15 років роботи в компанії — в липні 2022 року.

Він прийняв цю посаду після трагічної загибелі свого батька та засновника «НІБУЛОНу» Олексія Вадатурського разом із матір’ю Раїсою Вадатурською під час російського ракетного удару по їхньому дому в Миколаєві.

З 2014 до 2019 рік був народним депутатом України від одномандатного округу в Миколаївській області та членом Комітету з питань аграрної політики. У 2017 році створив і очолив велику міжпартійну групу, яка виступала за розвиток українських річок як транспортного засобу.  

Має ступінь магістра електротехніки Українського державного морського технічного університету та ступінь магістра економіки промисловості Лондонської школи економіки. У 2009 році за вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу України був нагороджений Президентом України, йому присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства».

Одружений, має трьох дітей.

Відправити резюме