У 1991 році Олексій Вадатурський заснував «НІБУЛОН» у м. Миколаїв, Україна.
Наступні 30 років, керуючись принципом «бути якомога ближче до фермерів», компанія будує неймовірну мережу зерносховищ і перевантажувальних терміналів, об’єднаних потужною системою логістики, яка включає авто-, залізничний транспорт та фірмову особливість – власний змішаний річково-морський флот.
4 серпня 2022 року Андрій Вадатурський стає новим генеральним директором компанії та продовжує справу свого батька, долаючи випробування воєнного часу.
Під час повномасштабного вторгнення «НІБУЛОН» став надихаючим прикладом стійкості та здатності продовжувати годувати світ разом із партнерами всупереч ризикам війни та втраті 68% активів.
В місті Миколаїв, Україна, засновано компанію «НІБУЛОН».
«НІБУЛОН» зростає
та має 6 виробничих філій.
Компанія розпочинає проєкт розвитку експорту.
«НІБУЛОН» будує перевантажувальний термінал у Миколаєві. На цей час компанія має уже 20 підприємств.
Компанія розпочинає будівництво мережі елеваторних комплексів. Створено філію «Решетилівська».
Створено філію «Золотоніська». Будується філія «Смотрич».
«НІБУЛОН» починає реалізацію наймасштабнішого інвестиційного проєкту з розбудови українських річок як транспортних артерій. В цей же час компанія виграє свій перший тендер ООН на постачання зерна до Африки та Північної Кореї. Створено філії «Вітове», «Глобинська», «Ромодан».
Компанія здійснює перший рейс Дніпром до філії «Вітове». Будує філії «Градизьк», «Кам’янка-Дніпровська», «Кременчуцька», «Новоодеська».
Створено філії «Козацька» та «Переяславська»
«НІБУЛОН» розпочинає створення
вантажного флоту
Введено в експлуатацію філію «Вознесенська» та здійснено днопоглиблення Південного Бугу, завдяки чому відновлено судноплавстов річкою.
Побудовано останні 2 перевантажувальні термінали вздовж Дніпра – філію «Голопристанська» та «Хортиця». «НІБУЛОН» запускає пассажирські перевезення Дніпром та Южним Бугом власним пассажирським флотом.
Суднобудівний завод спускає на воду унікальне надпотужне днопоглиблювальне судно проєкту СДС-15 «Миколаївець». та продовжує днопоглиблення Дніпра та Південного Бугу.
Створено філію «Тернівська».
«НІБУЛОН» вводить в експлуатацію 140-метровий плавучий самохідний кран NIBULON MAХ.
«НІБУЛОН» будує перевантажувальний термінал на
Дніпропетровщині – філію «Зеленодольська».
Виокремлено ТОВ «Суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН». Підприємство модернізовано та починає працювати з алюмінієм окрім сталі – створює роз’їзний катер власного проєкту DCHC25.
«НІБУЛОН» б’ється на економічному фронті в умовах блокування порту в місті Миколаєв, флоту, втрати частини активів в наслідок війни. З метою забезпечити експорт компанія розпочинає будівництво перевантажувального терміналу в місті Ізмаїл на річці Дунай.
Міністерство Соціальної Політики України Державна Служба Зайнятості (Центральний Апарат) Миколаївський Обласний Центр Зайнятості
ISO 14001:2015
2017, 2019
CEO
Андрій Вадатурський став генеральним директором «НІБУЛОНу» після понад 15 років роботи в компанії — в липні 2022 року.
Він прийняв цю посаду після трагічної загибелі свого батька та засновника «НІБУЛОНу» Олексія Вадатурського разом із матір’ю Раїсою Вадатурською під час російського ракетного удару по їхньому дому в Миколаєві.
З 2014 до 2019 рік був народним депутатом України від одномандатного округу в Миколаївській області та членом Комітету з питань аграрної політики. У 2017 році створив і очолив велику міжпартійну групу, яка виступала за розвиток українських річок як транспортного засобу.
Має ступінь магістра електротехніки Українського державного морського технічного університету та ступінь магістра економіки промисловості Лондонської школи економіки. У 2009 році за вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу України був нагороджений Президентом України, йому присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства».
Одружений, має трьох дітей.