Михайло Різак взяв участь у роботі круглого столу Міністерства відновлення

Михайло Різак, директор із взаємодії з органами влади «НІБУЛОНу», взяв участь у роботі круглого столу, організованого Міністерством відновлення.

Ключовою темою зустрічі між представниками міністерства на чолі з Олександром Кубраковим, Віце-прем’єр-міністром з відновлення України – Міністром розвитку громад, територій та інфраструктури України, представниками найбільших українських компаній-експортерів та американською делегацією, яку очолила Спеціальна представниця з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер, став експорт та розвиток логістичних шляхів.

Висловлюючи подяку американських колегам за стабільну підтримку України та «НІБУЛОНу» зокрема, Михайло зауважив, що зараз, коли вдалося побудувати нові, достатньо сталі експортні маршрути, важливо навести фокус на підвищення внутрішньої ефективності новоствореної системи. Це має вплинути в першу чергу на собівартість транспортування, що зрештою посилить конкурентоспроможність українських виробників на зовнішніх ринках. 

«Досвід «НІБУЛОНу», якому через блокування річкової навігації довелося переорієнтуватися з водного транспортування на перевезення автошляхами та залізницею, свідчить, що підвищувати ефективність вдається навіть у надскладних умовах війни. Так, зокрема завдяки допомозі Проєкту USAID «Економічна підтримка України» у вигляді 50 вагонів-хоперів нам вдалося значно покращити економіку перевезень протягом липня-грудня 2023 року за рахунок збільшення частки використання власних вагонів з 10% до 23%. Економічний ефект, який перерозподілився на закупівельну ціну для фермерів, склав $1,7 млн. І це за умов, що ці 50 вагонів-хоперів покривають потреби перевезень лише 1 з 9 річкових терміналів, які через війну втратили можливість відвантажувати на воду (ще 5 в окупації або зруйновані). Усього «НІБУЛОН» потребує 250 додаткових вагонів, що дозволить масштабувати ефект на всю мережу елеваторних комплексів. Ми просимо посилити підтримку USAID і не соромитися допомагати великим компаніям, які є посередником допомоги тисячам малих і середніх підприємств», – зазначає Михайло. 

Саме збільшення пропозиції вагонів від Укрзалізниці та їх надання від донорів у системному зв’язку зі здешевленням логістики на річці Дунай, на думку пана Різака, сприятимуть посиленню економічної спроможності всіх учасників експортного ланцюга. У свою чергу для здешевлення логістики на річці Дунай критичне значення має і здійснення політичного впливу та організації заходів, спрямованих на створення умов для виведення флоту, заблокованого зараз у портовому вузлі Миколаєва.

«Протягом 2022-2023 років ми спостерігали збільшення ціни на фрахт на річці Дунай у понад три рази, а на сьогодні ціни залишаються в понад два рази більшими, ніж у довоєнний період. Саме евакуація флоту з миколаївського портового вузла має вирішити проблему дефіциту суден класу «річка-море» та повернути ціну на фрахт на довоєнний рівень. Крім цього, наявність інструменту евакуації дозволить відновити роботу суднобудівної галузі економіки України, яка з початку війни повністю зупинена. Ми просимо світову спільноту допомогти в збереженні робочих місць у суднобудівній галузі та надати роботу із будівництва вітряків, мостів та будь-яких інших проєктів, спрямованих на розвиток економіки в цілому», – вважає Михайло.

Висловлюємо подяку Міністерству відновлення за запрошення взяти участь у роботі круглого столу та можливість висловити позицію і бути почутими. Дякуємо американським партнерам, а також особисто Послу США в Україні Бріджит Брінк та Спеціальній представниці з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер за стабільну підтримку України та зацікавленість надалі допомагати нам відновлювати економіку.

Будьте в курсі всіх новин!

Щотижня ви отримуватимете наші новини у форматі дайджесту  

[pwf_filter id="8699"]

Оформити заявку

Стати постачальником

Стати пайовиком

Замовити послугу

Кращий роботодавець року в номінації «Соціально відповідальний роботодавець»
Видана

Міністерство Соціальної Політики України Державна Служба Зайнятості (Центральний Апарат) Миколаївський Обласний Центр Зайнятості

Сертифікація

ISO 14001:2015

Рік

2017, 2019

Андрій Вадатурський

CEO

Андрій Вадатурський став генеральним директором «НІБУЛОНу» після понад 15 років роботи в компанії — в липні 2022 року.

Він прийняв цю посаду після трагічної загибелі свого батька та засновника «НІБУЛОНу» Олексія Вадатурського разом із матір’ю Раїсою Вадатурською під час російського ракетного удару по їхньому дому в Миколаєві.

З 2014 до 2019 рік був народним депутатом України від одномандатного округу в Миколаївській області та членом Комітету з питань аграрної політики. У 2017 році створив і очолив велику міжпартійну групу, яка виступала за розвиток українських річок як транспортного засобу.  

Має ступінь магістра електротехніки Українського державного морського технічного університету та ступінь магістра економіки промисловості Лондонської школи економіки. У 2009 році за вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу України був нагороджений Президентом України, йому присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства».

Одружений, має трьох дітей.

Відправити резюме