10 квітня в Миколаївському музеї суднобудування та флоту відбулось відкриття виставки, яка стала справжньою подією для міста. І це не дивно, адже вона була присвячена пам’яті Олексія Вадатурського, засновника компанії «НІБУЛОН», який стільки зробив для Миколаєва та України.
Такої кількості відвідувачів, які висловили бажання віддати шану та продемонструвати повагу до героя України, музей, здається, не бачив давно. Близько сотні миколаївців, відгукнувшись на запрошення, завітали до музею разом із дітьми та онуками. Вони переконані: пам’ять про цю видатну людину має передаватися із покоління в покоління.
У привітальному слові Богдан Музика, директор «Суднобудівно-судноремонтного заводу «НІБУЛОН», висловив упевненість, що виставка – це наочна демонстрація того, як, маючи мрію, можна досягти результату рівня всесвітньовідомої компанії «НІБУЛОН». І чим краще молодь знатиме історію успіху Олексія Вадатурського, чим ствердніше лунатиме вулицями Миколаєва його девіз «Не здавайся!», тим більше успішних та переможних прикладів наслідування цієї великої людини матиме історія нашого міста та України.
«Колись Михайло Фалєєв розвивав Миколаїв та будував флот в інтересах російської імперії. У сучасній історії Олексій Вадатурський зіграв ключову роль у розвитку Миколаєва та Півдня, будував флот та розвивав судноплавство на Дніпрі та Південному Бузі для незалежної України. Справа його життя та здобутки продовжують працювати для нас із вами. У цьому принципова різниця між двома діячами, тому перейменування вулиці Фалєєвської на вулицю Олексія Вадатурського має неабиякий символізм та віддає належне пам’яті про Героя нашої, незалежної, України», – зазначив Богдан.
Володимир Славінський, директор з торгівлі «НІБУЛОНу», проілюстрував вплив видатного миколаївця на агровиробничу галузь України на прикладі зростання обсягів виробництва та експорту кукурудзи:
«Побудова «НІБУЛОНом» сучасного термінала за найвищими технічними стандартами створила можливість виходити на нові ринки й дала поштовх зростанню виробництва та експорту кукурудзи, який лише протягом декількох наступних років зріс у понад 10 разів. Такі факти справді надихають і мають бути відомими широкому загалу. Відкриття виставки – достойна фіксація історії життя цієї визначної людини. Наступним логічним кроком буде перейменування вулиці Фалєєвскої на вулицю Олексія Вадатурського. Тут розташований перший офіс компанії і саме звідси розпочався великий шлях Олексія Опанасовича».