Завдяки цьому сторони забезпечили працюючий актив та повернення коштів державному банку та прийнятний рівень фінансового навантаження компанії, що надає можливість для її успішного функціонування.
Державний банк та один із найбільших українських сільськогосподарських виробників та експортерів протягом 2023 року провели злагоджену роботу щодо пошуку взаємовигідних умов реструктуризації, яка була реалізована наприкінці січня. Необхідно зазначити, що Укрексімбанк є найбільшим українським кредитором «НІБУЛОНу». «Для нас завжди є пріоритетом знайти можливість добровільного врегулювання заборгованості перед банком, коли ми бачимо, що в цьому також зацікавлений і позичальник. І «НІБУЛОН» один із таких позичальників. З самого початку ми налагодили конструктивний діалог на всіх рівнях і крок за кроком прийшли до взаємовигідного рішення. У поточних умовах важливість таких дій є набагато більшою, адже прямо забезпечує підтримку економіки нашої держави», – зазначає Дмитро Каплюк, Член Правління, головний ризик-менеджер (CRO) Укрексімбанку. «Це дуже важлива для нас подія, адже Укрексімбанк – найбільший український кредитор «НІБУЛОНу», історія співпраці з яким розпочалася 27 років тому.
У важливі етапи розбудови компанії ми завжди могли покластися на цю банківську установу й подолали разом багато випробувань. Так, завдяки підтримці Укрексімбанку ми будували морський перевантажувальний термінал у Миколаєві, який став візитівкою не лише Миколаївщини, а й всієї незалежної України. У 2013-2014 рр. найбільший кредитний портфель компанії перед банком становив 165 млн дол. США, що характеризує рівень співпраці та взаємопорозуміння, якого ми досягли за попередні роки та підтвердили зараз під час реструктуризації. Переконаний, що зараз не варто чекати допомоги з-за кордону, слід шукати підтримку та розуміння на наших теренах. Ми цю підтримку знайшли в наших українських банках, які є втіленням державної політики. Саме досвід єднання у скрутні для всієї країни часи дозволить нам бути ще успішнішими, ефективнішими та досвідченими після Перемоги», – коментує Андрій Вадатурський.