Михайло Різак про шляхи відбудови галузі на конференції «Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги» 

Захід організувало видавництво «Економічна правда» спільно з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури. Михайло Різак, директор із взаємодії з органами влади «НІБУЛОНу», взяв участь у панелі «Відбудова інфраструктурних об’єктів, логістики та великих підприємств», на якій разом із Юрієм Васьковим, заступником Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури,  і Мустафою Найемом, головою Агентства відновлення та розвитку інфраструктури України, обговорили нагальні потреби галузі.   

Михайло Різак звернувся до учасників конференції, запропонувавши шляхи до відбудови галузі. 

«Передусім нам потрібно звернути увагу на розвиток альтернативних маршрутів експорту та вжити всіх можливих заходів для евакуації флоту та запуску Миколаївського портового вузла. Нагадаю, що в Миколаєві заблоковано понад 100 суден, 30 з яких морського класу, а інші 70 змішаного чи річкового, що можуть ефективно працювати на Дунаї», – зазначив Михайло. 

Він упевнений, що повернення фрахту на річці Дунай на довоєнний рівень та в системному зв’язку з вагонами від донорів чи спеціальним тарифом від УЗ дозволить відновити конкуренцію перевалки з глибоководними портами Одеси. Усе це позитивно вплине на зниження собівартості логістики та покращення закупівельних цін для товаровиробника. 

Далі Михайло Різак акцентував на необхідності гарантування виробничого циклу критично важливих підприємств, що, на думку експерта, в умовах війни залежить від якості інституту бронювання. Наразі, вважає Михайло, він сформований за принципом експонентного падіння.  

«Сьогодні офіційний бізнес втрачає бронь фахівців, що забезпечують виробничий цикл. До прикладу на початку війни умовне підприємство бронювало 1000 осіб – 50% від 2000 військовозобов’язаних, решта 20% призивалися. Через пів року воно зможе забронювати тільки 800 осіб – 50% від 1600 осіб (2000 – 20%) і так далі. У випадку «НІБУЛОНу» зараз, коли вже пройдено 4 етапи бронювання, наше підприємство через це втрачає виробничий цикл, адже критичних у «НІБУЛОНі» наразі понад 75% від військовозобов’язаних. Ми шукаємо шляхи вирішення цього питання та вимушено інвестуємо в автоматизацію в умовах обмеженого фінансового ресурсу на ринку. Водночас ми розуміємо, що владі необхідно спілкуватися з бізнесом з цього питання для забезпечення економічної безпеки країни», – переконаний топменеджер «НІБУЛОНу». 

Наприкінці від імені «НІБУЛОНу» Михайло висловив побажання до всіх учасників відбудови запустити механізм компенсації збитків або хоча б запустити ринок для задокументованих збитків. Оскільки це кошти, що можуть бути направлені на відбудову та розвиток України вже зараз. Для розуміння: компанія «НІБУЛОН» зазнала збитків на суму понад 433 млн доларів США, а отримала донорську допомогу в розмірі близько 1% від цих збитків. 

Будьте в курсі всіх новин!

Щотижня ви отримуватимете наші новини у форматі дайджесту  

[pwf_filter id="8699"]

Оформити заявку

Стати постачальником

Стати пайовиком

Замовити послугу

Кращий роботодавець року в номінації «Соціально відповідальний роботодавець»
Видана

Міністерство Соціальної Політики України Державна Служба Зайнятості (Центральний Апарат) Миколаївський Обласний Центр Зайнятості

Сертифікація

ISO 14001:2015

Рік

2017, 2019

Андрій Вадатурський

CEO

Андрій Вадатурський став генеральним директором «НІБУЛОНу» після понад 15 років роботи в компанії — в липні 2022 року.

Він прийняв цю посаду після трагічної загибелі свого батька та засновника «НІБУЛОНу» Олексія Вадатурського разом із матір’ю Раїсою Вадатурською під час російського ракетного удару по їхньому дому в Миколаєві.

З 2014 до 2019 рік був народним депутатом України від одномандатного округу в Миколаївській області та членом Комітету з питань аграрної політики. У 2017 році створив і очолив велику міжпартійну групу, яка виступала за розвиток українських річок як транспортного засобу.  

Має ступінь магістра електротехніки Українського державного морського технічного університету та ступінь магістра економіки промисловості Лондонської школи економіки. У 2009 році за вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу України був нагороджений Президентом України, йому присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства».

Одружений, має трьох дітей.

Відправити резюме