НІБУЛОНівські демайнери успішно пройшли сертифікацію з розмінування  з використанням машин та механізмів 

Фахівці відділу розмінування «НІБУЛОНу» успішно пройшли сертифікацію за напрямом «Розмінування з використанням машин та механізмів» від Центру протимінної діяльності Міністерства оборони України.  

Наявність цього сертифіката дає нашим саперам можливість використовувати машини з розмінування, зокрема GCS-200, у процесі очищення українських земель від вибухонебезпечних предметів. У розпорядженні підрозділу вже дві машини дистанційного керування GCS-200, що дає змогу повертати в економіку країни до 20 000 квадратних метрів української землі щодня. А до кінця цього року парк машин розмінування «НІБУЛОНу» збільшиться вдвічі – до чотирьох GCS-200.

«Зараз команда демайнерів «НІБУЛОНу» має вичерпний набір компетенцій та може надавати послуги з розмінування за собівартістю всім зацікавленим сторонам, – розповідає Михайло Різак, директор із взаємодії з органами влади, – проте агровиробники не мають змоги самостійно їх оплачувати. Механізм, запроваджений Урядом про компенсацію тільки 80% вартості послуг, не є економічно обґрунтованим, оскільки господарствам вигідніше відмовитися від замінованої землі, ніж нести витрати на розмінування та збитки внаслідок падіння врожайності після введення земель в обіг. Малі та середні агровиробники потребують компенсації в розмірі 100% вартості послуг.  

Ми провели перемовини більш ніж з 50 пайовиками та господарствами в Миколаївській області. За результатами було сформовано банк з 26 000 га землі, де власники готові до співпраці з «НІБУЛОНом» у разі прямого фінансування послуг. Це землі різної власності – як державні, так і ті, що є у власності громади або сільських мешканців. Об’єднує їх одне – всі вони розраховують, що їхні землі розмінують безкоштовно. Це дасть змогу отримати врожай у розмірі понад 1 000 000 тонн пшениці та спрямувати його на подолання проблеми голоду у світі. Розраховуємо на допомогу донорів, адже, фінансуючи розмінування, вони не тільки допомагають нужденним країнам, але й сприяють формуванню цивілізованого ринку комерційних послуг із розмінування в Україні та формують новий ринок кредитування малих та середніх агровиробників щодо відновлення родючості земель та функціонування ринку землі», – зазначає Михайло Різак. 

Нагадаємо, що «НІБУЛОН» є першою агрокомпанією – оператором гуманітарного розмінування, яка має всі п’ять ключових сертифікатів з гуманітарного розмінування, власний автопарк розмінувальної техніки та вже повернула в обіг понад 5000 га української землі. Усе це було б неможливим без допомоги швейцарської компанії Global Clearance Solutions, яка надає нам сучасну розмінувальну техніку, Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та Німецького державного банку розвитку (KFW DEG), які співфінансують проєкт. 

Вам також буде цікаво дізнатися, що НІБУЛОНівські демайнери підписали меморандум про співпрацю з Баштанською РВА. 

Будьте в курсі всіх новин!

Щотижня ви отримуватимете наші новини у форматі дайджесту  

[pwf_filter id="8699"]

Оформити заявку

Стати постачальником

Стати пайовиком

Замовити послугу

Кращий роботодавець року в номінації «Соціально відповідальний роботодавець»
Видана

Міністерство Соціальної Політики України Державна Служба Зайнятості (Центральний Апарат) Миколаївський Обласний Центр Зайнятості

Сертифікація

ISO 14001:2015

Рік

2017, 2019

Андрій Вадатурський

CEO

Андрій Вадатурський став генеральним директором «НІБУЛОНу» після понад 15 років роботи в компанії — в липні 2022 року.

Він прийняв цю посаду після трагічної загибелі свого батька та засновника «НІБУЛОНу» Олексія Вадатурського разом із матір’ю Раїсою Вадатурською під час російського ракетного удару по їхньому дому в Миколаєві.

З 2014 до 2019 рік був народним депутатом України від одномандатного округу в Миколаївській області та членом Комітету з питань аграрної політики. У 2017 році створив і очолив велику міжпартійну групу, яка виступала за розвиток українських річок як транспортного засобу.  

Має ступінь магістра електротехніки Українського державного морського технічного університету та ступінь магістра економіки промисловості Лондонської школи економіки. У 2009 році за вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу України був нагороджений Президентом України, йому присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства».

Одружений, має трьох дітей.

Відправити резюме