НІБУЛОНівські демайнери успішно пройшли сертифікацію за трьома процесами гуманітарного розмінування 

12 березня 2024 року фахівці відділу розмінування «НІБУЛОНу» отримали три нові сертифікати за напрямами «Технічне обстеження», «Розмінування вручну» та «Очищення району ведення бойових дій». Наявність цих сертифікатів дає НІБУЛОНівським саперам можливість проводити розмінування українських земель. Разом із цим ми продовжуємо проходити сертифікацію за процесом «Розмінування з використанням машин і механізмів», щоб розпочати очищення земель за допомогою машин для розмінування GCS-200, отриманих завдяки допомозі німецького банку розвитку DEG Impulse gGmbH, дочірньої компанії DEG.

Наші фахівці пройшли багаторівневу процедуру сертифікації від Центру протимінної діяльності при Міністерстві оборони України, яку підсумував  візит представників ЦПМД – начальника та старшого інженера відділу сертифікації операторів протимінної діяльності – для проведення оцінки на місці. 

Було проведено оцінку відповідності нормативам національного законодавства в частині наявності необхідної документації, обладнання, зокрема оснащення автомобіля екстреної медичної допомоги, дотримання процесів протимінної діяльності та компетентності саперів.

За результатами візиту представників ЦПМД та з урахуванням попередніх етапів сертифікації Центр протимінної діяльності Міністерства оборони України ухвалив рішення про успішне проходження нашими саперами сертифікації за трьома процесами гуманітарного розмінування. «НІБУЛОН», як перший український агрохолдинг і одночасно оператор із гуманітарного розмінування, отримав офіційний документ державного зразка із правом проводити «Технічне обстеження» (ТО), «Розмінування вручну» (РВ) та «Очищення району ведення бойових дій» (ОРВБД).  

Максим Совєткін, начальник відділу розмінування «НІБУЛОНу», зазначив наступне:  

«Це дуже важливий момент для нас, адже сертифікація потребувала значних зусиль всієї команди. Зараз завдяки кропіткій праці та допомозі партнерів «НІБУЛОН» готовий надавати послуги із розмінування всім охочим за собівартістю. Однак чи готові українські аграрії та власники земельних ділянок оплачувати ці послуги? Якщо йдеться про пайовиків «НІБУЛОНу», тут усе просто. Розмінування є складовою нашої пропозиції співпраці. Решта вочевидь потребує допомоги з фінансуванням. Маємо заручитися підтримкою донорів або напрацювати прозорий механізм компенсації витрат комерційним гравцям з боку держави, щоб допомогти аграріям відновити обробіток землі і відповідно забезпечити зерном світові ринки».  

Нагадуємо, що «НІБУЛОН» тепер має право проводити роботи з гуманітарного розмінування, охоплюючи чотири процеси: «Нетехнічне обстеження», «Технічне обстеження», «Розмінування вручну» та «Очищення району ведення бойових дій». 

Сертифікат на ТО дозволяє здійснювати роботу з пошуку вибухонебезпечних предметів (ВНП) на ймовірно забруднених ділянках, які були зазначені НТО, та підтвердити чи спростувати наявність ВНП, сертифікат РВ – проводити очищення мінних полів, де це можливо, а сертифікат на ОРВБД дає можливість очищати землі, де безпосередньо велись бойові дії. 

Також «НІБУЛОН» завершив навчання з машинного розмінування від швейцарської компанії GCS та проходить сертифікацію в ЦПМД МОУ за процесом «Розмінування з використанням машин та механізмів». Сертифікат з механічного розмінування дасть нам можливість розміновувати однією машиною до 10 тис. кв. м української землі на добу. Загалом же до кінця 2024 року «НІБУЛОН» матиме чотири  машини розмінування GCS-200.

Будьте в курсі всіх новин!

Щотижня ви отримуватимете наші новини у форматі дайджесту  

[pwf_filter id="8699"]

Оформити заявку

Стати постачальником

Стати пайовиком

Замовити послугу

Кращий роботодавець року в номінації «Соціально відповідальний роботодавець»
Видана

Міністерство Соціальної Політики України Державна Служба Зайнятості (Центральний Апарат) Миколаївський Обласний Центр Зайнятості

Сертифікація

ISO 14001:2015

Рік

2017, 2019

Андрій Вадатурський

CEO

Андрій Вадатурський став генеральним директором «НІБУЛОНу» після понад 15 років роботи в компанії — в липні 2022 року.

Він прийняв цю посаду після трагічної загибелі свого батька та засновника «НІБУЛОНу» Олексія Вадатурського разом із матір’ю Раїсою Вадатурською під час російського ракетного удару по їхньому дому в Миколаєві.

З 2014 до 2019 рік був народним депутатом України від одномандатного округу в Миколаївській області та членом Комітету з питань аграрної політики. У 2017 році створив і очолив велику міжпартійну групу, яка виступала за розвиток українських річок як транспортного засобу.  

Має ступінь магістра електротехніки Українського державного морського технічного університету та ступінь магістра економіки промисловості Лондонської школи економіки. У 2009 році за вагомий внесок у розвиток агропромислового комплексу України був нагороджений Президентом України, йому присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства».

Одружений, має трьох дітей.

Відправити резюме